Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Przywódcy Niemiec pogratulowali Andrzejowi Dudzie wyboru na prezydenta RP
/15.07.2020/ Kanclerz Angela Merkel i   Frank-Walter Steinmeier pogratulowali   Andrzejowi Dudzie wyboru na urząd prezydenta Rzeczypospolitej. Kanclerz Niemiec Angela Merkel gratulując Andrzejowi Dudzie ponownego wyboru na urząd prezydenta Polski napisała: "Życzę Panu szczęścia i sukcesu na tym odpowiedzialnym stanowisku". Z kolei prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier tak o to napisał w nocie gratulacyjnej: „Życzę Panu odwagi i siły, by przyczyniać się do jedności narodu polskiego”. Nie jest żadną tajemną, że władze i media niemieckie stały po stronie kandydata Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, ale nie umniejsza to przecież gestu niemieckich przywódców wobec nowo wybranego prezydenta. Kanclerz Merkel podkreśliła, że "dzisiaj, 75 lat po zakończeniu wojny, Polskę i Niemcy łączy bliskie partnerstwo w centrum Europy". Dodała: "W związku z tą rocznicą, szczególnie jest dla mnie ważny dalszy rozwój przyjaźni między Polską a Niemcami".
reklama

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier pogratulował Andrzejowi Dudzie reelekcji, prosząc go jednocześnie o zaangażowanie w jednoczenie podzielonego kraju. „Życzę Panu odwagi i siły, by przyczyniać się do jedności narodu polskiego” – napisał Steinmeier. Notę gratulacyjną przekazała Kancelaria Prezydenta RFN. Steinmeier zapewnił prezydenta Andrzeja Dudę o swojej gotowości do dialogu i współpracy. Wyraził nadzieję, że także w przyszłości wspólnie z polskim prezydentem będzie mógł przyczynić się do „dobrego sąsiedztwa między Polakami a Niemcami w zjednoczonej, silnej Europie”. „Życzę Panu niezmiennie powodzenia na tym odpowiedzialnym stanowisku" – pisał prezydent Niemiec.
To nie wszystkie jeszcze gratulacje dla wybranego na drugą kadencję prezydenta Dudy ze strony przedstawicieli niemieckich władz. Andrzejowi Dudzie pogratulował również pełnomocnik rządu Niemiec ds. współpracy z Polską. Dietmar Woidke, który jest równocześnie premierem graniczącej z Polską Brandenburgii. Woidke zapewnił o swoim wsparciu dla „wzmocnionego dialogu”. – Przyjaźń polsko-niemiecka to skarb – powiedział  premier Brandenburgii. – Pomimo różnic zdań Niemcy i Polskę łączy więcej niż dzieli  stwierdził niemiecki polityk.
Dietmar Woidke wyraził nadzieję, że po polaryzacji w czasie kampanii wyborczej, teraz powróci spokój.


Źródło: interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.