Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Frankfurter Allgemeine Zeitung o zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w Polsce

/13.07.2020/ Według oficjalnych informacji w spóźnionych wyborach na prezydenta w Polsce oficjalny Andrzej Duda  wygrał wąskie zwycięstwo. Po zliczeniu 99,97 procent lokali wyborczych komisja wyborcza ogłosiła w poniedziałek rano w Warszawie, że narodowy konserwatywny prezydent otrzymał 51,2 procent głosów, a jego liberalny przeciwnik Rafał Trzaskowski 48,8 procent. Frankfurter Allgemeine Zeitung w tytule artykułu dotyczącego wyborów prezydenckich w Polsce, pyta czy Czy Duda może zjednoczyć kraj? Gazeta przytacza słowa prezydenta Dudy, który nazwał już wysoką frekwencję „wspaniałym świadectwem naszej demokracji” podczas uroczystości przed zamkiem w Pułtusku w niedzielny wieczór. Udział był niezwykle wysoki i wynosił 67 procent, gdy pięć lat temu było to zaledwie 55,3 procent w drugiej rundzie.
reklama


Teraz Duda, podobnie jak PiS, z  którego pochodzi i który jest rządem od 2015 roku, może nadal rządzić. Jednak FAZ pisze, że PO osiągnęła sukces, którego trzy miesiące temu nikt nie uważał za możliwy. Niemiecka gazeta napisała, że PO, która przegrała wybory, chce zakwestionować wynik podając powód, iż miały miejsce problemy organizacyjne. Ale to było do przewidzenia, że partia, która przegra wybory, będzie próbowała podważać ich wyniki.
FAZ zastanawia się czy prezydent Andrzej Duda będzie, w II kadencji podejmował samodzielne inicjatywy Frankfurter Allgemeine Zeitung prawdziwe peany zachował na przegranego II tury Rafała Trzaskowskiego. Niemiecki dziennikarz nie mógł się nachwalić prezydenta Warszawy. Nazywał go charyzmatycznym liderem opozycji.

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. screen ze strony www.faz.net