Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Po sześciu latach ambasador Rolf Nikel wraz z małżonką żegnają się z Polską
/30.06.2020/ Jak mówił sam ambasador Polska była dla niego bardzo ważnym krajem i że musimy stać na straży skarbu, jakim jest polsko-niemieckie pojednanie. Odchodzący ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel powiedział również, że wiele nauczył się o Polsce i znalazł wielu przyjaciół. Z Polska związał się nawet do tego stopnia, że nawet tutaj spędzał urlopy nad morzem i w górach. A przecież jego ambasadorowanie przypadło na politycznie - ciekawy i intensywny okres, w którym wiele wydarzyło się w relacjach polsko-niemieckich. Rolf Nikiel powiedział, że relacja z Polską miała i ma centralne znaczenie dla niemieckiej polityki. To był czas, który dał mi dużo zawodowej satysfakcji.

reklama

Rolf Wilhelm Nikel urodzony 22 lipca 1954 we Frankfurcie nad Menem – to niemiecki  dyplomata. W latach 1982–1983 pracował jako referent  w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (Referat ds. Związku Radzieckiego). Potem do1986 pracował w Ambasadzie Niemiec w Moskwie, a następnie w Ambasadzie w Nairobi. W latach 1989–1994 był zastępcą kierownika Referatu ds. Europy Wschodniej, byłego Związku Radzieckiego i Bałkanów w Urzędzie Kanclerza Federalnego.
W latach 1994–1996 Nikel przebywał we Francji  we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a od 1996 do 1998 był zastępcą kierownika Wydziału Politycznego Ambasady Niemiec we Francji. W latach 2002–2005 był kierownikiem Wydziału Politycznego Ambasady Niemiec w Waszyngtonie.  Następnie pracował w Urzędzie Kanclerza Federalnego. W latach 2011–2014 pełnił funkcję Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Rozbrojenia i Kontroli Zbrojeń.

Poniżej film zamieszczony na stronach Facebooka ambasady Niemiec w Polsce, którym ambasador wraz żoną wspominają ten czas, w którym Polska stała się im szczególnie bliska.

Film źródło:  strona Facebooka ambasady Niemiec w Warszawie
Tekst źródło: Wikipedia
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.