Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Pociąg do Kultury wraca na tory między Berlinem i Wrocławiem


/26.06.2020/ Po dłuższej przerwie spowodowanej koronawirusem od znowu kursować będzie polsko-niemiecki Pociąg do Kultury. Skład jeździ na trasie Berlin i Wrocław. Cieszy się popularnością zarówno wśród polskich i niemieckich pasażerów. Pierwszy kurs zaplanowano na piątek 26 czerwca. Jednak teraz pociąg zabierze znacznie mniej chętnych niż  przed wybuchem pandemii.
Dlatego lepiej wcześniej kupić bilet, bo teraz o miejsce może być jeszcze trudniej.
Bezpośrednie połączenie kolejowe z Berlina na Dolny Śląsk uruchomiono cztery lata temu. Pociąg, okazał się tak dużym sukcesem, że połączenie pozostało w rozkładzie jazdy, choć początkowo miało działać tylko przez rok. Normalny bilet w jedną stronę kosztuje 79 zł, bilet ulgowy 39,50 zł. Projekt „Kulturzug – Pociąg do Kultury” realizują po stronie polskiej Koleje Dolnośląskie, a po stronie niemieckiej – Deutsche Bahn. W ubiegłym roku roku z  połączenia skorzystało ponad 18 tysięcy pasażerów.
reklama

W tym roku pociąg rusza na trasę w piątek 26 czerwca i będzie kursował pomiędzy Berlinem i Wrocławiem w każdy weekend, przynajmniej do września.
Piątek
wyjazd z Berlina o 14.31-przyjazd do Wrocławia o 19.04
wyjazd z Wrocławia o 20.24-przyjazd do Berlina po północy
Sobota
wyjazd z Berlina o 8.31-przyjazd do Wrocławia o 12.39
Niedziela
wyjazd z Wrocławia o 17.21-przyjazd do Berlina o 21.25
Pociąg Berlin – Wrocław będzie jeździć najszybszą trasą, jeszcze przedwojenną, z przystankami w Żaganiu i Żarach. Podróż potrwa cztery i pół godziny.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

FOT. FOTOMIEJSCA FM