Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Frankfurter Allgemeine Zeitung: Prezydent Polski odwiedza Waszyngton


/24.06.2020/ Niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung napisał, że w środę – 24.06.2020 Trump powita polskiego prezydenta Andrzeja Dudę w Białym Domu. Według tego wpływowego niemieckiego dziennika najważniejszą kwestią rozmów pomiędzy polską i amerykańską głowami państw -  będzie najprawdopodobniej wzmocnienie Polski poprzez amerykańską obecność wojskową w tym.  FAZ przypomniał, że wysocy rangą, przedstawiciele rządu w Warszawie podkreślili, że nie chcą wzmocnienia koszem Niemiec.

Niemcy są przeciwni amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Gazeta powołuje się na list sześciu kongresmenów, w którym ci ostrzegają, że częściowe wycofanie wojsk z Niemiec może wzmocnić rosyjskiego prezydenta Władimira Putina . „To nie czas na środki, które mogą sprawić, że reżim Putina zakwestionuje wiarygodność siły odstraszania NATO” - piszą senatorowie w piśmie do Trumpa. Dodają, że również sojusznicy z NATO nie mogą zwątpić w bezpieczeństwo, jakie im daje współpraca z USA.
reklama
"Na pewno będziemy mieli dobre spotkania, bardzo merytoryczne, w bardzo mocnej reprezentacji" – oświadczył po przylocie do Waszyngtonu we wtorek późnym wieczorem lokalnego czasu prezydent Andrzej Duda. Według polskiego prezydenta, wizyta w USA to okazja do wzmocnienia relacji Polski ze Stanami Zjednoczonymi.
Słowem komentarza warto dodać, że Berlin bardzo uważnie przygląda się relacjom Polski z USA. Nie zawsze niemieckim politykom jest po drodze z polskim interesem bezpieczeństwa. Niemcy leżą znacznie dalej niż Polaka o rosyjskich granic i nie są bezpośredni zagrożeni ze strony agresywnej polityki Putina. Z drugiej strony wieli niemieckich polityków jawnie sympatyzuje z Rosją Putina, wystarczy przywołać tutaj byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera, czy urzędującego prezydenta Niemiec, socjaldemokratę Franka-Waltera Steinmeiera.


Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.