Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Ogromne problemy Lufthansy. Linia może zwolnić aż 22 tysiące pracowników/16.06.2020/ Pracę może stracić ponad 20 tysięcy osób. Lufthansa tłumaczy, że konieczne jest ograniczenie kosztów działania.
Niemiecka linia lotnicza Lufthansa zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi.  Chce zlikwidować około 22 tysięcy pełnowymiarowych miejsc pracy. Taką informację przekazały władze firmy na spotkaniu ze związkami zawodowymi.
Szef Lufthansy Carsten Spor zapowiedział głęboką restrukturyzację. Flota Lufthansy zmniejszy się o około 100 samolotów. A to oznacza zwolnienia znacznej liczby pilotów i pracowników personelu pokładowego, a także administracji i dostawców.
Pandemia koronawirusa, bardzo mocno odbiła się na kondycji finansowej Lufthansy. Oblicza się, że w kwietniu Lufthansa traciła co godzinę milion euro . Na ratunek upadającej linii przyszło niemieckie państwo, które wydało na pakiet ratunkowy 9 miliardów euro.  Związek pilotów ponowił swoją ofertę obniżki wynagrodzeń o 45 procent, pod warunkiem, że zapobiegnie to zwolnieniom.
Politycy opozycji krytykują rządzącą krajem koalicję chadeków i socjaldemokratów za warunki pakietu ratunkowego dla Lufthansy, który pomimo wpompowania miliardów euro z kieszeni niemieckiego podatnika i tak oznacza zwolnienie tysięcy osób.

Źródło: Handelsblatt, dw.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Wikipedia, domena publiczna, autor Adrian  Pingstone, British Aerospace
Avro RJ85 niemieckiej linii lotniczej  Lufthansa (D-AVRE) o podejściu
do lotniska Londyn (Heathrow).