Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Nowy ukraiński ambasador napisał na Tiwterze: "Witaj Polsko, drodzy Polacy! Przybyliśmy z pełną determinacją pracować 24/7 na rzecz wzmocnienia przyjaźni ukraińsko-polskiej! Razem z Polską jesteśmy silniejsi i razem na pewno zwyciężymy! Dziękuję za solidarność i wsparcie Ukrainy".

Wasyl Bohdanowycz Zwarycz urodził się 27 stycznia  1977  w Stryju. Jest absolwentem Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki. Od wielu lat związany jest z ukraińską dyplomacją. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Informacyjnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy] . Pracował również w ambasadach Ukrainy w Turcji i Stanach Zjednoczonych. Polska też jest mu bardzo dobrze znana, bo był już radcą Ambasady Ukrainy w Polsce.

8 lutego 2022 roku został mianowany ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Ukrainy w Polsce .
Źródło:  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-nowy-ambasador-ukrainy-w-polsce-jest-juz-w-warszawie,nId,6089863#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome,  https://twitter.com, Wikipedia


Fot. Screen ze strony https://twitter.com/Vasyl_Zvarych

Wasyl Zwarycz  - nowy ambasador Ukrainy w Polsce

(13.06.2022) Wasyl Zwarycz to nowy ambasador Ukrainy w Polsce, wraz z rodziną dotarł już do Warszawy. Dyplomata zajął miejsce Andrija Deszczyny.
Decyzję o zmianie reprezentanta Ukrainy w Polsce, prezydent Wołodymyr Zełenski podjął jeszcze przed wybuchem wojny. Jednak zmiana na stanowisku ambasadora wydłużyła jednak rosyjska inwazja. Wasyl Zwarycz, który wraz z całą rodziną przyjechał do Warszawy. Ten ukraiński dyplomata nie po raz pierwszy jest w Polsce.

POLITYKA

reklama
reklama