Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Gerhard Schröder nazwał ambasadora Melnyka „karłem z Ukrainy”, na którego słowa krytyki nikt zwraca uwagi

/02.06.2020/ Były niemiecki kanclerz, znany przyjaciel Władimira Putina, niedawno wywołał wielki skandal. Gerhard Schröder nazwał ambasadora Melnyka „karłem z Ukrainy”, na którego słowa krytyki nikt zwraca uwagi. Andrij Melnyk ambasador Ukrainy w Berlinie zareagował oburzeniem na pierwszy odcinek podcastu, wyemitowanego w internecie przez byłego kanclerza Gerharda Schödera (SPD).  Ukraiński dyplomata odniósł się do tego w rozmowie z agencją prasową DPA, wypowiadając o to takie słowa „Schröder zapisze się w historii świata jako cyniczny lobbysta kremlowski w Niemczech, który neguje agresywną politykę Putina i bezwstydnie wybiela zbrodnie wojenne Rosji we wschodniej Ukrainie i na Krymie”.
Gerhard Schröder to druh i przyjaciel prezydenta Rosji, Władymira Putina
Gerhard Schröder, w latach 1998-2005 był kanclerzem Niemiec,  a obecnie jest przewodniczącym rady nadzorczej rosyjskiego koncernu naftowego Rosnef.  Ale to nie wszystkie  dobrze płatne „fuchy” niemieckiego polityka w
reklama
państwie rządzonym przez tyrana z Kremla. Były kanclerz jest także szefem rady nadzorczej koncernu Gazprom, zajmującego się budową magistrali gazowej z Rosji do Niemiec Nord Stream 2. Schröder chce zniesienia sankcji gospodarczych. To właśnie za to był krytykowany przez  ukraińskiego ambasadora Andrija Melnyka. Wyzwiska pod adresem ukraińskiego dyplomaty, nazywanie go „karłem” jest zdaniem samego Melnyka „upokorzeniem przede wszystkim dla państwa, które ma prawo reprezentować oraz swojego narodu”. Przypomnijmy, że w 2014 roku Rosja zaanektowała Półwysep Krymski czego nie uznała zdecydowana większość państw. Na Ukrainie od lata toczy się konflikt zbrojny, a od 2014 r. część wschodnioukraińskich regionów Ługańska i Doniecka jest kontrolowana przez prorosyjskich separatystów. To właśnie taką Rosję Putna wspiera były niemiecki kanclerz Gerhard Schröder. Rosję, która zagraża nie tylko Kijowowi, ale znacznej części państw Europy Środkowowschodniej. Ale pewnie dla byłego kanclerza Niemiec, Polska, Litwa, Łotwa i Estonia to „karły”, a on „ich“ przecież nie chce słuchać. Były niemiecki kanclerz najwyraźniej woli tańczyć tak, jak mu Putin zagra....

źródło: DPA, dw.de

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

fot. Wikipedia na prawach Creative Commons, autor André Zahn