Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Volkswagen Poznań zwolni 450 osób!/19.05.2020/ Jak informują „Rzeczpospolita”, „Interia” i TVP Info w Volkswagen Poznań straci pracę aż 450 osób, głównie zatrudnionych na czas określony w zakładach w Poznaniu, Wrześni i Swarzędzu. W marcu 55-proc. spadek sprzedaży aut osobowych w UE i coraz bardziej osłabia przemysł motoryzacyjny w Polsce. Niemiecka firma zwalnia najpierw polskich pracowników. Ale to jeszcze na tym nie koniec kłopotów polskich pracowników zależnych od wolo niemiekcich właścicieli  fabryk. Zwolnień mogą spodziewać się także poddostawcy, gdyż VW nie ukrywa, że zapotrzebowanie na części będzie już mniejsze. Inne fabryki samochodów na razie stoją, ale zwalania tylko niemiecki Volkswagen. Spółka VWP podała w komunikacie prasowym, że po trzech tygodniach od
reklama

wznowienia pracy jej zakłady zwiększają moce produkcyjne. Jak dodano, jednocześnie przedsiębiorstwo „reaguje na skutki wywołane pandemią koronawirusa i niepewną sytuację na głównych rynkach zbytu”; do końca przyszłego roku liczba zatrudnionych osób w Volkswagen Poznań zmniejszy się o 4 proc.
W drugiej połowie roku planowany jest rozruch seryjnej produkcji zaprezentowanego w lutym modelu Caddy 5. Spółka podała, że obecna sytuacja i wynikające z niej decyzje nie mają wpływu na termin rozpoczęcia w Poznaniu seryjnej produkcji modelu Caddy 5. Przypomnijmy, że W 2014 roku ogłoszono decyzję o utworzeniu nowej fabryki Volkswagena w Białężycach koło Wrześni. Otwarcie fabryki miało miejsce w październiku 2016 roku. Powierzono produkcję drugiej generacji modelu Crafter. Ten do tej pory był produkowany na zlecenie VW przez zakłady Mercedesa (model Volkswagen Crafter oraz Mercedes Sprinter były bliźniacze). Zakład Września wchodzi w skład spółki Volkswagen Poznań Sp. z o.o. i został oznaczony numerem 2.


źródło: „Rzeczpospolita”, Interia.pl, TVP Info, Wikipedia.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Wikipedia, domena publiczna,
Poznań - fabryka Volkswagena, odlewnia na Dębcu