Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Niemcy popierają Trzaskowskiego
/18.05.2020/ Kolejna niemiecka gazeta wsparła Rafała Trzaskowskiego z PO. Po „Süddeutsche Zeitung” lewicowy  „TAZ”. Wieloletnia korespondentka tego niemieckiego dziennika Gabriele Lesser napisała, że  wymiana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na „fightera” Rafała Trzaskowskiego zmieni styl kampanii wyborczej na „brudny”, polecą wióry, a przegrani wylądują na deskach. Niemiecki dziennik pisze, że pogrążona w kryzysie liberalna opozycja w Polsce wymieniła swoją dotychczasową kandydatkę na urząd Prezydenta RP Małgorzatę Kidawę-Błońską na „fightera” Rafała Trzaskowskiego  „Idę się bić” – to cytat z wypowiedzi kandydata PO. Niemiecka dziennikarka pisze, że jego nominacja oznacza „zmianę stylu” kampanii wyborczej, na bardziej agresywną. Wcześniej Lesser wystawiła piękną laurkę byłej już kandydatce Kidawy-Błońskiej. „TAZ” pisała, że Kidawa-Błońska, jako „starsza dama polskiej polityki”, wcześniej zapobiegała brudnej kampanii wyborczej  wśród dziesięciu kandydatów.  Trzaskowski zaś
reklama


zapowiada, że chce walczyć o „silną Polskę”. Według 'Tageszeitung”, w ciągu najbliższych kilku miesięcy Polacy otrzymają od polityków to, czego rzekomo chcą, czyli „chleb i igrzyska”. Niemiecka gazeta pisze, że będzie to brudna kampania wyborcza, a  pokonany będzie leżał na deskach.
Lider partii Borys Budka uzasadnił również zmianę kandydata niskimi notowaniami Kidawy-Błońskiej, która w dużej mierze przerwała kampanię po bojkocie wyborczym, ale nie zrezygnowała za radą partii z udziału w wyborach. „Polacy chcą zobaczyć„ wojownika ”- powiedział Trzaskowski w kilku wywiadach. „TAZ” cytuje „świeżego” kandydata PO: „Pół roku temu bardzo dobrze poradziłem sobie w wyborach powszechnych w Warszawie i zrobię to w wyborach prezydenckich w 2020 r”. Czy w przypadku zwycięstwa kandydata opozycji wybuchnie „wojna na górze”? – zastanawia się Lesser i oczywiście jako winnego wskazuje tylko na obóz władzy.  

Źródło: taz.de

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.