Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

- POLITYKA -
Mimo zawieszenia broni Izrael bombarduje Strefę Gazy

/15.11.2019/ "Lotnictwo izraelskie atakuje z powietrza terrorystyczne cele zlokalizowane w Strefie Gazy" - poinformowało w piątek rano ministerstwo obrony Izraela za pośrednictwem WhatsApp. Ataki są reakcją na wystrzelenie ze Strefy Gazy pięciu pocisków w stronę Izraela.
Ataki izraelskiego lotnictwa zostały przeprowadzone pomimo uzgodnionego wcześniej zawieszenia broni, które zaczęło obowiązywać od godz. 5:30 w czwartek rano czasu lokalnego -godz. 4:30 rano w Polsce.

Złamane przez Izrael zawieszenie zostało wynegocjowane przy aktywnym udziale specjalnego wysłannika ONZ ds. Bliskiego Wschodu Nikołaja Mładenowa i przedstawicieli dyplomacji egipskiej mającej dobre kontakty w Strefie Gazy.
Jak informuje niemiecki Frankfurter Allgemeine Zeitung liczba Palestyńczyków zabitych przez izraelskie naloty w Strefie Gazy wzrosła w czwartek do 34. 
Walczący o niepodległość Palestyńczycy zareagowali ostrzeliwaniem Izraela za zabicie ich jednego z czołowych przywódców Baha Abu Al Ata przez Izraelskie Siły Powietrzne. Izraelczycy zabili również jego żonę. Ponadto Izraelczycy zabili całą ośmioosobową palestyńską rodzinę, w tym wiele dzieci. Izrael zaatakował dziesiątki palestyńskich celów w Strefie Gazy.
Krwawy palestyńsko-izraelski konflikt zbrojny trwa już wiele lat.  Ani sami Izraelczycy, ani Palestyńczycy nie są w stanie go zakończyć. Potrzebny jest zdecydowany ruch ze strony organizacji międzynarodowych jak: ONZ i NATO. Niestety społeczność międzynarodowa z przyczyn czysto politycznych, odwraca głowę. Marsze protestacyjne  Palestyńczyków  były krwawo tłumione przez Izrael. Od 2018 r. z rąk izraelskich zginęło ponad 300 Palestyńczyków.


Źródło: Interia, Frankfurter Allgemeine Zeitung
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Komentator Europa-Polska-Niemcy  Strefa Gazy