Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(31.03.2022) W spotkaniu (30.03.2022) wzięli również udział Artur Kowalik, Dyrektor Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Reiner Kneifel-Haverkamp, Dyrektor Departamentu Spraw Europejskich w Ministerstwie Finansów i Spraw Europejskich Brandenburgii oraz Hans Jörg Neumann - Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu.  Wśród poruszonych tematów znalazły się kwestie dotyczące porozumienia Dolnego Śląska i Brandenburgii, a także Partnerstwa Odry. Inicjatywa ta dotyczy leżących wzdłuż granicy czterech regionów polskich i czterech landów niemieckich, służąc zacieśnianiu relacji transgranicznych i międzyregionalnych. Ważnym tematem dyskusji stała się również bieżąca sytuacja związana z przyjęciem uchodźców z Ukrainy na Dolnym Śląsku, ale także z aktualną sytuacją epidemiczną po obu stronach granicy.

Spotkanie z przedstawicielami Brandenburgii

Pogłębianie wzajemnych kontaktów w ramach porozumienia o współpracy, zawartego pomiędzy Dolnym Śląskiem i Brandenburgią oraz współdziałanie w ramach Partnerstwa Odry to główne tematy poruszane podczas dzisiejszego spotkania z gośćmi z Brandenburgii zorganizowanego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. W rozmowach uczestniczyli Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz Katrin Lange, Pani Minister Finansów i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Brandenburgii.

POLITYKA

Dolny Śląsk od lat prowadzi aktywną współpracę z partnerami z Niemiec. Partnerstwo Dolnego Śląska z Krajem Związkowym Brandenburgią ma charakter regionalny, a jego podstawę stanowi  podpisane przez oba regiony 24 października 2016 roku we Wrocławiu  Wspólne Oświadczenie o Współpracy. Na mocy porozumienia strony zadeklarowały się do poszerzania i pogłębiania kontaktów dwustronnych w obszarze wsparcia wymiany doświadczeń oraz współpracy przy wsparciu administracji obydwu partnerów. Regiony wspólnie angażują się w pracę Polsko – Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, Partnerstwa Odry oraz kontynuują wymianę doświadczeń w kwestiach europejskich, które oddziałują w dużym stopniu na nasze regiony.Źródło tekst i foto: Biuro Prasowe UMWDreklama
Foto: Biuro Prasowe UMWD
reklama