Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Tą dość trudną sytuacją na rynku opału są zaniepokojeni sprzedawcy skupieni w federalnym zrzeszeniu firm handlujących drewnem opałowym. Sytuacja wymknęła się już spod kontroli, codziennie powstają nowe strony internetowe, na które klienci się nabierają. Zainteresowanie drewnem opałowym w Niemczech jest bardzo duże, bo w całych Niemczech od kilku tygodni brakuje opału.

W jednym z artykułów w internetowym  wydaniu Die Welt, iż  mężczyzna z Plattling zamówił w połowie sierpnia dwie tony peletów i zapłacił z góry kilkaset euro. Nic nie dostał za to. To samo przydarzyło się kobiecie z okolic Kelheim, która przelała aż 800 euro na francuskie konto - ale nie otrzymała za to żadnego pelletu drzewnego. Na pierwszy rzut oka fałszywe sklepy wyglądały profesjonalnie, wyjaśniła policja.

Problem oszustw jest znany niemieckiej policji. Ta ostrzega  przed fałszywymi stronami internetowymi. Jednak nie jest w stanie poradzić sobie z tym procederem. Na pierwszy rzut oka fałszywe sklepy wyglądały profesjonalnie, wyjaśniła policja. Nie tylko Niemcy są zagrożeni podobnymi oszustwami. Wielu Polaków też powinno mieć się na baczności uważniej przyglądać się ofertom w internecie.Źródło:  https://wydarzenia.interia.pl/autor/tomasz-lejman/news-niemcy-oszusci-sprzedaja-drewno-coraz-wiecej-poszkodowanych,nId,6287734#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome, https://www.welt.de/regionales/bayern/article240939041/Kostbares-Heizgut-Warnung-vor-Online-Betrug-beim-Holzkauf.html?icid=search.product.onsitesearch,


Ostrzeżenie o licznych oszustwach internetowych w Niemczech przy zakupie drewna

(15.09.2022) Kryzys energetyczny nie tylko w Polsce. Także zachodni sąsiad boryka się z trudnościami z zaopatrzeniem w opał. Sytuacja stała się okazją dla oszustów w Niemczech wyłudzających pieniądze od osób na gwałt starających się kupić drewno do opału na zimę. Ten od wielu tygodni jest deficytowy. W marketach budowlanych i składach drewna ludzie wpisują się na listy i czekają,czekają... W internecie pojawia się coraz więcej ofert  proponujących do sprzedaży drewno na opał i to po okazyjnej cenie. Tyle, że ogłoszenia takie są najczęściej fikcyjne, a drewno nie dociera do odbiorcy. Niemiecka policja ostrzega przed oszustami. Jak pisze Die Welt trzeba uważać, bo strony z fałszywszymi ofertami sprzedaży deficytowego opały wglądają bardzo profesjonalnie.

SPOŁECZEŃSTWO

reklama
reklama