Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

To nie koniec tak kontrowersyjnej opinii wygłaszanej w "Spieglu". Czytamy ponadto, że : „W rosyjskiej telewizji stale mówi się o tym, że polskie lotniska wojskowe wykorzystywane są do transportu towarów na Ukrainę. Wyciągam z tego wniosek, że Kreml planuje uderzenie przeciwko jednemu z tych lotnisk” – ostrzega Masha Gessen. Jej spekulacje rozciągają się na ewentualny atak Rosji n Polskę i postawę NATO wobec takiego faktu.

Powstaje pytanie – kontynuuje swoje wywody  M.Gessen – czy NATO uzna taki atak za zamach na terytorialną integralność Polski. „Rosja może na użytek zagranicy przedstawić taki atak jako uderzenie w ukraiński cel wojskowy, a na użytek wewnętrzny jako atak przeciwko NATO i dowód na to, że Sojusz jest oszustwem”.

Niemiecki  tygodnik „Der Spiegel”: Putin zaatakuje Polskę

W niemieckim tygodniku Der Spiegel ukazała się rozmowa z amerykańsko-rosyjska ekspertka Masha Gessen. Czytamy między innymi, że: „Kluczowe pytanie brzmi: gdzie i w jaki sposób Rosja będzie kontynuowała wojnę przeciwko USA, a nie czy Rosja będzie okupowała całą Ukrainę”.  Dalej wywody ekspertki, której udostępnia swoje łamy niemiecki tygodnik są jeszcze bardziej niepokojące. Uważam, że wojna będzie kontynuowana na terytorium Ukrainy Zachodniej, a być może także w Polsce” – mówi Masha Gessen w rozmowie z tygodnikiem „Der Spiegel”.

POLITYKA

Masha Gessen w niemieckim tygodniku odnosząc się do przebiegu działań wojennych, twierdzi, że Putin nigdy się nie cofa, a jeśli, to tylko na chwilę. Ewentualny rozejm byłby jedynie czasowym wstrzymaniem walk.

 Masha Gessen od ośmiu lat mieszka w USA,  pracuje w tygodniku „The New Yorker”, a w Polsce ukazała się ostatnio jej książka „Putin. Człowiek bez twarzy”.
Der Spiegel – niemiecki  tygodnik opinii, jeden z największych i najbardziej wpływowych, o nakładzie 654 484 egzemplarzy. Powstał w Hanowerze w 1947 roku, a od roku 1952 jego siedzibą jest Hamburg . Wzorowany był na brytyjskim magazynie News Review i amerykańskim Time .źródło: https://www.spiegel.de/ausland/russland-expertinnen-ueber-folgen-des-ukraine-kriegs-wir-sind-der-feind-der-welt-a-d4e73726-1388-43b6-88e2-29690c0d606e, https://www.dw.com/pl/gessen-wojna-mo%C5%BCe-rozszerzy%C4%87-si%C4%99-na-polsk%C4%99/a-61272169


reklama
Fot. Wykorzystano sreen ze strony www.spiegel.de/ausland/russland-expertinnen-ueber-folgen
-des-ukraine-kriegs-wir-sind-der-feind-der-welt-a-d4e73726-1388-43b6-88e2-29690c0d606e
reklama