Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(05.04.2022)To książka o stylu życia najbogatszych ludzi w Polsce, tych ze szczytu listy "Forbsa". O tym, jak wygląda ich dzień powszedni i świąteczny. Z tej pozycji dowiesz się tego o czym pewnie nie miałeś pojęcia. O tym jak jedzą, jak mieszkają, jak pracują, jak się ubierają, jak się bawią, kochają, jak się przyjaźnią, jak zdradzają, wydają pieniądze, odreagowują stres, jaką mają fantazję, do czego są zdolni, jak wychowują dzieci. Nie zabraknie o tym również, dlaczego są skąpi, mimo że pieniędzy mają w bród? Miliarderzy korzystają z porad coachów a nawet wróżek. Przeczytaj, a będziesz wiedział jak wyglądają w środku ich rezydencje i biura, Jak traktują pracowników,  jak to jest być żoną miliardera? Tu krótki cytat: „Po pracy dużo imprezują? Dla ludzi na tym poziomie bogactwa wynikającego z zarządzaniem imperium finansowym imprezowanie jest rodzajem święta.  To nie jest tak, że ich życie to wieczna impreza. U nich wieczna jest praca, a impreza nagrodą”.

Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci ale przede wszystkim pieniądze!

Krótka recenzja książki „Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze” Moniki Sobień-Górskiej

KULTURA

Autorka rozmawia ze znajomymi, współpracownikami miliarderów, ludźmi zarządzającymi ich PR-em osobistym oraz wizerunkiem ich firm, z architektami wnętrz. Ale  głównie z ich żonami. Czy naprawdę żyją w domach ze złotymi klamkami, o poranku piją szampana za kilkanaście tysięcy złotych, a posiadanie nieograniczonych pieniędzy sprawia, że o nich nie myślą. Z tej książki między innymi dowiadujemy się, jak wielkie bogactwo wpływa na psychikę i jaka jest w końcu odpowiedź na wyświechtane pytanie „czy pieniądze dają szczęście?”. Książkę czyta się bardzo dobrze, została napisana  zrozumiałym dla każdego językiem. Odnosi się wrażenie, że jest to niekończący się wywiad, tyle, że z różnymi osobami i na różne tematy. Warto przekonać się, że życie milionera nie jest usłane różami, szczególnie, jak ma mentalność biedaka, lub skąpca. Warto przeczytać samemu książkę, to pozycja godna polecenia.


reklama
reklama