CIEKAWOSTKI I PLOTKI
Wszelkie prawa zastrzeżne  I należą do wydawcy Komentatora
Aktualizacja 28.06.2012

- Tłumy w zoo. Każdy chce zobaczyć tę Lalę!
Lala, 10-letnia papuga szara, zabawiająca tłumy w zoo w Korei Południowej. Potrafi naśladować dziesiątki dźwięków, takich jak kobiecy krzyk w horrorze, gwizdanie czy miauczenie kota.
No a ciekawe czy potrafi naśladować Wojewódzkiego i Figurskiego?

- USA: Wojna z przekleństwami. 20 dolarów za słowo
Mimi Duphily, 63-letnia amerykańska działaczka społeczna, postanowiła rozprawić się z przeklinającymi. - Nikt nie powinien rozmawiać w ten sposób - mówi kobieta. Do jej akcji włączyła się policja z Massachusetts, która proponuje 20-dolarowe mandaty za przeklinanie w miejscu publicznym.
Ciekawe co polski minister finansów na to? Na każdej ulicy, w tramwaju czy innym miejscu publicznym można by tak samo zbierać kasę. Nawet nie po 20 dolarów ale złotych, to okazałoby się, że polski budżet ma nadwyżki.
- Gigantyczne stado stało się hitem internetu
Farmer Hong Mingshun i pięć tysięcy jego kaczek kilka razy w roku wybierają się na spacer ulicami Taizhou we wschodnich Chinach. 70-latek i armia jego kwaczących towarzyszy stali się sensacją internetu, kiedy zdjęcia z ich przechadzki stały się wiralem.
To prawda, teraz wszędzie o tym stadzie, na youtobie, na facebooku i tu w Komentatorze.
- Co robią młode mamy? Spędzają czas na Facebook'u!
Według najnowszych badań naukowców z USA, młodzi rodzice, po przyjściu na świat pierwszego dziecka, więcej czasu spędzają na portalu Facebook.

Wyniki badań uzyskano na podstawie odpowiedzi, udzielonych w ankietach przez 154 młode matki oraz 150 młodych ojców (do dziewięciu miesięcy od narodzin dziecka).
Jak się okazało, aż 58 proc. kobiet loguje się do serwisu co najmniej raz dziennie, podczas gdy 44 proc. ojców bywa codziennie na portalu.
No i amerykańscy naukowcy obalili kolejny mit. Bo okazuje się, że to młode mamy a nie tatusiowie częściej spędzają czas z komputerem. To po co tyle hałasu jak facet usiądzie przed telewizorem z puszką złotego napoju?
Nr. 15 /  28.06.2012 /