Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(16.03.2022)W niemieckiej gazecie z Monachium ukazało się kilka materiałów o wizycie polskiego, premiera, wice premiera w Kijowie. Pod zdjęciem z jednym z teksów na ten temat widzimy podpis: „Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (z prawej) z premierami Mateuszem Morawieckim (Polska), Janezem Janšą (Słowenia) i Petrem Fialą (Czechy) (z przodu od prawej do lewej). Lider PiS Jarosław Kaczyński jest na skrajnej lewicy, z ukraińskim premierem Denysem Schmyhalem w tle (okularach)”. W dalszej części artykułu z kolei czytamy:

Wicepremier Polski mówi o zbrojnej misji pokojowej na Ukrainie - być może także pod przywództwem NATO.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski najwyraźniej widzi ruch w toczących się negocjacjach z Rosją.

Ukraiński ambasador Melnyk określa próby mediacji byłego kanclerza Schrödera jako „tragedię”.

Warto też przypomieć, że Nord Stream 1 pracuje pełną parą przynosząc Putinowi spore dochody, które potrzebne mu są na prowadzenie wojny na Ukrainie.

Süddeutsche Zeitung: „Kaczyński nalega na zbrojną misję pokojową na Ukrainie”

W niemieckiej gazecie z Monachium ukazało się kilka materiałów o wizycie polskiego, premiera, wice premiera w Kijowie.  
Wicepremier Polski mówi o zbrojnej misji pokojowej na Ukrainie - być może także pod przywództwem NATO.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski najwyraźniej widzi ruch w toczących się negocjacjach z Rosją.

Ukraiński ambasador Melnyk określa próby mediacji byłego kanclerza Schrödera jako „tragedię”.

Warto też przypomnieć, że Nord Stream 1 pracuje pełną parą przynosząc Putinowi spore dochody, które potrzebne mu są na prowadzenie wojny na Ukrainie.

POLITYKA

Süddeutsche Zeitung pisze, że według ONZ napaść Rosji na Ukrainę, może cofnąć ten kraj o dwie dekady w gospodarce. Ponadto czytamy o debacie o opiece nad tymi, którzy uciekli do Niemiec. „SZ” pisze, że od początku wojny do Niemiec przyjechało około 175 tys. osób z Ukrainy - i to tylko oficjalnie zarejestrowane. Jak się o nich troszczą, gdzie są zakwaterowani? Niemiecki Związek Miast wzywa teraz do zwołania federalnego, stanowego i lokalnego szczytu uchodźców, aby uregulować dystrybucję uchodźców wojennych wśród krajów związkowych. 

Ale przedmiotem zainteresowania nie są tylko przewidywania co do stanu, ani niezbyt dobre zarządzanie u naszego sąsiada kryzysem z ukraińskim uchodźcami. Süddeutsche Zeitung poświęca sporo uwagi stanowisku polskiej delegacji w Kijowie. Czytamy: „Kaczyński przywołuje misję pokojową na Ukrainie 

Wicepremier Polski Jarosław Kaczyński opowiada się za zbrojną międzynarodową misją pokojową na Ukrainie. „Myślę, że potrzebna jest misja pokojowa – NATO, być może szersza struktura międzynarodowa – ale misja zdolna do samoobrony, działająca na terytorium Ukrainy” – mówi Kaczyński. We wtorek udał się do Kijowa z szefami rządów Polski, Czech i Słowenii na spotkanie z prezydentem Ukrainy Zełenskim”. 
Jednak niemiecki dziennik przypomina o tym, że kanclerz Olaf Scholz nadal wyklucza możliwość militarnej interwencji sojuszu obronnego NATO w konflikcie. „Zgadzam się z prezydentem USA Joe Bidenem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i innymi sojusznikami, że nie powinno być konfliktu zbrojnego między NATO a Rosją” – powiedział we wtorek Scholz.

Nawet nie musiano dodawać, że Niemcy są nie tylko przeciwko zaangażowaniu NATO, lecz dalej wspierają Putina blokując sankcje na rosyjskie surowce takie jak ropa i gaz. Do dziś Nord Stream 1 pracuje pełną parą przynosząc Putinowi spore dochody, które potrzebne mu są na prowadzenie wojny na Ukrainie.Źródło: https://www.sueddeutsche.de/politik/krieg-ukraine-russland-selenskij-liveblog-1.5546910


reklama
Fot.Screen ze strony www.sueddeutsche.de
reklama