Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(21.02.2022)Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk powiedział: Nadal odmawia się nam tej broni, którą Niemcy mogą dostarczyć. Jeśli strona niemiecka będzie nadal odmawiać, a rosyjskie wojsko rzeczywiście wkroczy na Ukrainę, Ukraińcy nigdy nie zapomną Niemcom tej zdrady”. Nie jest to pierwsze wypowiedź przedstawiciela Ukrainy będąca ostrą krytyką postępowania Berlina. Pro putinowska postawa Niemiec wzbudza, zwłaszcza w Kijowie wielkie emocje. Nie tak dawno sam minister spraw zagranicznych Ukrainy w ostrych słowach potępił Niemcy za sprzyjanie Putinowi i Rosji.

Ambasador Ukrainy w Berlinie, Andrij Melnyk zaapelował także do Zachodu o przyjęcie omawianych sankcji wobec Rosji, "zanim dojdzie do ostrzału Kijowa". Ale już wiadomo, że  ta prośba nie zostanie spełniona. Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen  stwierdziła, że sankcje zostaną nałożone dopiero po inwazji. Tym samym odrzuciła wezwanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do natychmiastowego wprowadzenia sankcji wobec putinowskiej Rosji. Pod pretekstem dania Rosji szansy, była niemiecka minister obrony, a teraz szefowa KE, powiedziała twardo „NIE” dla Ukraińców.

Ambasador Ukrainy w Berlinie: Nie zapomnimy Niemcom tej zdrady

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk w ostrych słowach skrytykował Niemcy za ich postawę w konflikcie z Rosją. Nie krył rozczarowania, a nawet oburzenia stanowiskiem Berlina, w sprawie pomocy wojskowej Ukrainie. Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen  odrzuciła prośbę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do natychmiastowego wprowadzenia sankcji wobec putinowskiej Rosji

POLITYKA

-Przejście do sankcji jest przygotowane i będzie konsekwentne, ale wiemy, że zawsze musimy dać Rosji szansę powrotu do dyplomacji i stołu negocjacyjnego. To okno jest nadal otwarte – mówiła Ursula von der Leyen.

Tymczasem Niemcy wysyłają na Ukrainę 5 tys. hełmów, pomimo że władze Kijowa wielokrotnie prosiły o dostarczenie uzbrojenia... Nie jest żadną też wielką tajemnica, że Niemcy zasłaniają się UE, a wręcz wykorzystują fakt, że niemiecka polityk stoi na czele Komisji Europejskiej. Przekonała się o tym nie tylko Ukraina.


źródło: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-ukraina-rosja-rosnie-ryzyko-inwazji,nzId,1903,akt,211054
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-jakie-sankcje-groza-rosji-ursula-von-der-leyen-ujawnia,nId,5845933#comments4-1


reklama
Fot. Komentatoreuropa.pl
reklama