Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(03.02.2022)Polska obniżyła podatek paliwowy z 23 do ośmiu procent na sześć miesięcy. Oznacza to, że tankowanie jest teraz znacznie tańsze. To sprawia, że   kierowcy są zadowoleni, a operatorzy niemieckich stacji benzynowych mają miny.

Litr Super za 1,14 euro - tak tanio można zatankować w Słubicach tuż za przejściem granicznym. To przyciąga kierowców z Berlina i Brandenburgii. Przecież w stolicy trzeba wydać średnio 1,65 euro (za litr

W rezultacie turystyka „tankowanie” w kierunku Polski może znacznie wzrosnąć. Według operatorów stacji paliw już we wtorek na stacjach paliw w Słubicach działo się więcej niż zwykle, jednak policja spodziewa się korków na granicy, zwłaszcza w przyszły weekend.

Bild: Tanie Niemców tankowanie w Polsce. Policja spodziewa się korków

Niemcy mają droższe ok. 50 centów paliwo na jednym litrze. Bild pisze, że policja spodziewa się korków na granicy z Polską. Przewidywane są masowe wyjazdy Niemców na polskie stacje benzynowe. Niemieckim związkom właścicieli stacji benzynowych też taka duża różnica cen się nie podoba. Straszą, upadkiem stacji po niemieckiej stronie.

GOSPODARKA

Bild donosi, że 50 centów taniej! Dlatego Niemcom opłaca się tankować w Polsce.

Polskie stacje benzynowe kuszą okazyjnymi cenami! Po obniżeniu podatku VAT litr Super dla Niemców kosztuje „tylko” 1,14 euro, bo u siebie zapłacą za to samo około 50 centów (E10) więcej. Oszczędzają jednak tylko ci, którzy mają krótką drogę do polskiej stacji benzynowej – przypomina niemiecka gazeta.

Z kalkulacji BILD wynika, że   50-litrowy zbiornik jest teraz w Polsce o 25 euro tańszy. Z dozwolonym 20-litrowym kanistrem Niemiec tankując w Polsce może zaoszczędzić kolejne dziesięć euro. To daje jakieś 35 euro  oszczędności, tylko na jednym tankowaniu. No i niemieckim związkom właścicieli stacji benzynowych też taka duża różnica cen się nie podoba. Apelują do niemieckiego rządu, aby coś z tym fantem zrobił. Straszą, upadkiem stacji po niemieckiej stronie.


źródło: https://www.bild.de/regional/berlin/berlin-aktuell/benzin-knaller-in-polen-erste-tank-touristen-fahren-rueber-79015944.bild.html


reklama
reklama