Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(31.01.2022)W programie "Studio Europa" europosłowie Bogusław Liberadzki (Nowa Lewica) i Maximilian Krah (AfD) dyskutowali o możliwej inwazji Rosji na Ukrainę. Ich dyskusję opublikował portal www.interia.pl. Politycy rozmawiali również o przyszłości gazociągu Nord Stream 2 oraz pogarszającej się sytuacji pandemicznej w Europie. Niemiecki polityk odniósł się m.in. do zarzutów o to, że Berlin nie przedstawił jeszcze jasnego stanowiska odnośnie NS2 i nie powiedział wyraźnie, czy inwestycja mogłaby zostać zamrożona w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę. Polityk powtórzył tezę, że rzekomo NS to projekt ekonomiczny. Tyle, że już nawet w Niemczech coraz częściej słychać, że ten mit o „ekonomicznym” Nord Streamie już nie ma racji bytu. Niedawno Die Welt jasno nazwał ten rosyjsko-niemiecki gazociąg inwestycją bardziej polityczną, co ekonomiczną. Niemiecki europoseł powiedział, że nie warto zaczynać wojny z Rosją o Ukrainę. Europoseł Maximilian Krah z niemieckiej AfD dodał ponadto, iż jego zdaniem państwa członkowskie UE muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy są gotowe do wejścia w konflikt z Rosją tylko po to, żeby umożliwić Ukrainie przystąpienie do NATO.

Niemiecki polityk straszy: Czy Polska jest gotowa wysłać żołnierzy na wojnę?

Kolejny niemiecki polityk wygłasza pro putinowskie tezy. Europoseł Maximilian Krah z niemieckiej AfD twierdzi, że Nord Steram jest projektem „ekonomicznym”. Tak jak sobie tego życzy Putin, Ukraina ma się znaleźć poza NATO.

POLITYKA

Moskwa stanowczo domaga się zablokowania możliwości dołączenia Kijowa do sojuszu. W sposób jasny i wyraźny te putinowskie oczekiwania Rosji znalazły posłuch u Maximiliana Kraha , który powiedział między innymi:”Jako polityk niemiecki uważam, że nie warto jest zaczynać o to wojny z Rosją. Dodał: „- Czy Polska byłaby gotowa wysłać swoich żołnierzy, 20-letnich chłopców na granicę ukraińsko-rosyjską i przelewać polską krew? Ja nie chciałbym wysyłać na tę granicę niemieckich żołnierzy. Podejrzewam, że większość Polaków by się z tym zgodziła i powiedziała "to nie jest nasz problem".

Niemiecki polityk mówił to co chciałby usłyszeć prezydent Rosji Władymir Putin. Mianowice odrzucał członkostwo Ukrainy poddając się terrorowi Moskwy. „Jako polityk niemiecki uważam, że nie warto jest zaczynać o to wojny z Rosją - mówił Krah cytowany przez portal www.interia.pl.

Krah nie jest odosobniony, pro putinowskie nastawianie widać było u byłej niemieckiej kanclerz i teraz w szeregach nowego rządu również jest zauważalne.  Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-priorytety-ue-w-dobie-pandemii/aktualnosci/news-krah-do-liberadzkiego-czy-polska-jest-gotowa-wyslac-zolnierz,nId,5798359#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


reklama
reklama