Komentator Inne

Polacy podbili Berlin! Polscy lekkoatleci europejską potęgą!

/14.08.2018/ "Biało-Czerwoni" zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w Berlinie. Na pierwszym miejscu Brytyjczycy, a dopiero na trzecim Niemcy.
Na mistrzostwach w niemieckiej stolicy Polacy zdobyli aż 12 medali, w tym aż siedem złotych.  Ponadto nasi zawodnicy przywiozą ze sobą cztery srebrne i jeden brązowy.
"Biało-Czerwoni" zdominowali rzut młotem, oraz pchnięcie kulą. Zdobyli aż pięć medali w konkurencjach biegowych.
Złote medale w Berlinie zdobyli: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Paulina Guba (pchnięcie kulą), Justyna Święty-Ersetic (400 m), sztafeta 4x400 m kobiet (Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart-Witan), Adam Kszczot (800 m), Wojciech Nowicki (rzut młotem) i Michał Haratyk (pchnięcie kulą).

Srebrne medale wywalczyli: Sofia Ennaoui (1500 m), Marcin Lewandowski (1500 m), Paweł Fajdek (rzut młotem) i Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą).
Brązowy medal w rzucie młotem wywalczyła Joanna Fiodorow.

Świetny występ polskich zawodników w Berlinie, już dawno nie cieszyliśmy się z tak znakomitych wyników i wspaniałego występu. W niektórych konkurencjach Polacy zdobyli złoto po raz pierwszy, a w innej po złoty krążek sięgnęli dopiero po 80 latach. Gratulujemy naszym lekk0atletom znakomitych wyników!

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.