Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Niemieccy organizatorzy zawiedli

/09.08.2018/Aż dwukrotne, fatalne wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego" na cześć polskich lekkoatletów podczas mistrzostw Europy w Berlinie, odbiło się głośnym echem nie tylko w Polsce. Do wpadki przyznali się organizatorzy mistrzostw, wystosowując oficjalne przeprosiny.
Chcielibyśmy z całego serca przeprosić za wpadki podczas śpiewania polskiego hymnu narodowego. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni, to jest niewybaczalne. Odtąd będziemy odtwarzać tylko nagrane hymny - napisali w piśmie organizatorzy ME w Berlinie. Organizatorzy oficjalnie pokajali się za dotychczasowe wykonania hymnu Polski.
Z fatalnym wykonaniem polskiego hymnu mieliśmy do czynienia dwa razy. Po raz
reklama

pierwszy w trakcie ceremonii dekoracji najlepszych młociarzy, a następnie  zwycięzców w konkursie pchnięcia kulą. Rzut młotem wygrał Wojciech Nowicki, przed Pawłem Fajdkiem, a wśród kulomiotów najlepszy okazał się Michał Haratyk, wyprzedzając Konrada Bukowieckiego.
Jak widać wpadki organizacyjne mogą się przytrafić każdemu, także Niemcy nie są od różnych niedociągnięć wolni. Warto jednak na plus odnotować to, że mieli odwagę przyznać się do błędu i zapowiedzieli, że taka żenująca wpadka z Mazurkiem Dąbrowskiego się już nie powtórzy. Ale mistrzostwa w Berlinie to nie koszmarna wtopa niemieckich organizatorów się liczy, tylko zwycięstwa i dobre miejsca biało-czerwonych. Naszym zawodnikom oczywiście składamy gratulacje, tak trzymać!


Źródło: www.eurosport.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.