Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(16.11.2021). Unia Europejska nie da się szantażować - oznajmi w poniedziałek w Brukseli po zakończeniu posiedzenia Rady ds. Zagranicznych UE szef niemieckiego MSZ Heiko Maas. Dodał, że "migranci z polsko-białoruskiej granicy powinni wrócić tam, skąd przybyli".
Jest to stanowczy i bardzo głośny głos z Niemiec, który jasno wyraża oficjalne stanowisko, wobec naporu imigrantów na polską wschodnią granice, która jest również granicą Unii Europejskiej. Minister Heiko Mass na pytanie
dziennikarzy o to, czy Niemcy powinny przyjąć migrantów, którzy znaleźli się na polsko-białoruskiej granicy, odparł jednoznacznie negatywnie.

Minister Spraw Zagranicznych Niemiec: Migranci powinni wrócić tam skąd przybyli

Berlin jasno daje do zrozumienia, że nie chce imigrantów z polsko-białoruskiej granicy

POLITYKA - KRAJ


Nie. Opowiadam się za tym, by ludzie, którzy się tam znajdują, którzy przez podstępne działanie zostali tam zwabieni, teraz zostali odwiezieni do swoich krajów pochodzenia. Kraje te powinny też przyjąć na siebie swoją część odpowiedzialności - odpowiedział niemiecki minister cytowany przez media niemieckie i zagraniczne. Ale to nie jedyne zdanie, które było dobitne i które wyraźnie różniło się od wcześniejszej niemieckiej retoryki. Niewielu się spodziewało, że Heiko Mass powie:- Unia Europejska nie da się szantażować. Musimy ludziom jasno powiedzieć (...), że nie powinni dawać się wykorzystywać jako instrument polityki Łukaszenki. Dlatego ważne jest, by ludzie, którzy są na granicy, wrócili tam, skąd przybyli”. Twarde stanowisko Niemiec wyrażone utami szefa MSZ nie tylko różni się od tego co Niemcy jeszcze nie tak dawno prezentowały wobec polityki imigracyjnej, ale też jest wyraźną zapowiedzią zmiany dotychczasowego kursu Berlina. A jak niemieccy politycy mówią imigrantom NIE, to tylko kwestią czasu, będzie zmiana również optyki przez władze Komisji Europejskiej czy Rady Europy.

reklama

Z a p r o s z e n i e

dla wszystkich miłośników dobrej prozy na wyjątkowe spotkanie z Krzysztofem Tokarzem  autorem książki

RENN

Breslau miasto złota i miłości

KIEDY: 24.11.2021 (środa)  godz. 17:30-19:00

GDZIE: restauracja IBERICO,

ul. Wita Stwosza 55 (okolice Rynku) we Wrocławiu

Udział w wydarzeniu bezpłatny, należy jedynie zgłosić swoje przybycie  pisząc pod adres e-mail: renninfo@interia.pl. Ilość miejsc ograniczona,  decyduje kolejność zgłoszeń.
Na spotkaniu przestrzegamy zaleceń  związanych z obostrzeniami covidowymi.

reklama