Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Wielki sukces Polki w Berlinie! Gratulacje dla polskiej mistrzyni!

/09.08.2018/ - Człowiek dorasta i tutaj w Berlinie postanowiłam, że w końcu po konkursie będę mogła unieść głowę nieco wyżej. Wcześniej nie wychodziły mi starty na najważniejszych imprezach – tak komentowała nasza kulomiotka Paulina Guba swoje zdobycie złotego medalu mistrzostw Europy w na mistrzostwach Europy w Berlinie. Do piątej kolejki Guba była na drugim miejscu wynikiem 19,02. Prowadziła Niemka Christina Schwanitz pchnięciem na odległość 19,19. W ostatniej próbie mistrzyni z Polski zdołała na
ReklamaStadionie Olimpijskim posłać kulę jeszcze dalej (19,33), a reprezentantka gospodarzy odpowiedziała znacznie słabszym rezultatem 18,98. Pola pokonała niemiecką zawodniczkę w pięknym stylu, nie pozostawiając żądnych wątpliwości kto to jest lepszy. Polka gładko pokonała faworyzowaną Niemkę. Sukces Guby w Berlinie jest tym większy, że to dopiero drugi medal dla Polski w historii tej konkurencji w mistrzostwach kontynentu. Ostatni medal dla naszego kraju 80 lat temu wywalczyła brąz Wanda Flakowicz rezultatem 12,55... Rekord Polski wynosi 19,58. W czerwcu 1976 roku ustanowiła go Ludwika Chewińska. To najstarszy lekkoatletyczny rekord kraju. Wielkie gratulacje na dla polskiej mistrzyni.


Źródło: www..eurosport.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.