Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(22.01.2022)Niemcy nie zezwoliły Estonii na eksport pochodzącej z Niemiec artylerii Ukrainie - podał w piątek dziennik "Wall Street Journal". Chodzi o haubice D-30 wytworzone jeszcze w Związku Sowieckim, a będące na wyposażeniu armii NRD.
"Wall Street Journal" powoływał się na urzędników w Niemczech i Estonii. Według  gazety Niemcy nie zezwoliły na eksport 122mm haubic D-30 o zasięgu ok. 20 km. Sprzęt  kiedyś stacjonował w NRD. To uzbrojenie w latach 90. zostało sprzedane Finlandii, która następnie odsprzedała go Estonii. Zgodnie z umową, oba kraje muszą wyrazić zgodę na dalszy eksport tej broni, ale niemiecki rząd Niemiec odmówił jej udzielenia.

""Wall Street Journal"" przypomina, że choć Niemcy są jednym z największych eksporterów uzbrojenia na świecie, również do krajów takich jak: Egipt i Pakistan. Również  sprzedawał broń Arabii Saudyjskiej i wielu innym krajom. To nie pierwszy raz kiedy Berlin blokuje dostawy uzbrojenia dla Kijowa i to w tak napiętej sytuacji. Jest to bardzo korzystne dla Moskwy. Postawa Berlina na pewno podoba się Putinowi, który nie musi się martwić, kiedy podejmie decyzje o ataku, że jego wojska napotkają na przygotowanego i odpowiednio uzbrojonego przeciwnika. O to jak widać dba również polityka Berlina. Teraz gołym okiem jest widoczna różnica pomiędzy „pięknymi słówkami” niemieckich polityków o walce o demokratyczną Ukranię, a ich czynami.

Źródło: Wall Street Journal, www.wydarzenia.interia.pl


"Wall Street Journal": Berlin zablokował dostawy broni z Estonii na Ukrainę

Kolejny raz Niemcy blokują pomoc dla Ukrainy, Berlin nie zgodził się na to by Estonia przekazała w ramach eksportu artylerię Ukrainie

POLITYKA

reklama