Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Odchodzi z Wrocławia Christiane Botschen, zastępca konsul generalnej

/23.07.2018/ Christiane Botschen, zastępca konsul generalnej i szefowa referatu prasowego i ekonomicznego Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec, żegna się z Wrocławiem i przechodzi do biura Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów. Zawsze miła i kompetentna. Brała udział w wielu spotkaniach na których reprezentowała niemiecką placówkę dyplomatyczną. Nie raz zabierała głos na tematy współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, a Niemcami. W trakcie jednego z nich wygłosiła opinię, iż “bez współpracy gospodarczej trudno było by mówić o ścisłych związkach Polaków i Niemców”. Z kolej w jednym z wywiadów udzielonym mediom stwierdziła, że “Polskę i  Niemcy łączą bardzo intensywne stosunki gospodarcze. Zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. I tak firmy z kapitałem niemieckim są od lat w czołówce inwestycji bezpośrednich na Dolnym Śląsku. Region ten jest dla Niemców bardzo atrakcyjny”.  
Mamy nadzieję, że z pobytu we Wrocławiu pozostaną dobre wrażenia i podobne wspomnienia. Na pewno lata kiedy pracowała tutaj reprezentując  Niemcy  - pani wicekonsul Botschen można zaliczyć do  ważnych i zarazem niełatwych we wzajemnych relacjach.  
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Konsulat RFN we Wrocławiu