Powrót

POLITYKA

Śmierć polskiego wolontariusza z rąk Izraelczyków w Stefie Gazy. MSZ reaguje reaguje na tę haniebną zbrodnię!Siedmioro pracowników organizacji humanitarnej World Central Kitchen (WCK), w tym z Polski, zginęło w izraelskim ataku w Strefie Gazy.  Organizacja zawiesiła działalność w regionie – poinformowała WCK, która ma siedzibę w USA. Zabici przez Izraelczyków wolontariusze pomagali w dostarczaniu pomocy, która przybyła kilka godzin wcześniej statkiem z Cypru. Pocisk trafił w ich auto tuż po tym, jak przekroczyło ono granicę północnej Strefy Gazy. Do sprawy odniosła się organizacja, do której należał zespół, a także polskie MSZ. MSZ reaguje na śmierć wolontariuszy w Strefie Gazy. "Polska nie zgadza się".


Publikacja: 02.04.2024

Do sprawy odniosła się również organizacja, do której należeli ofiary izraelskiej zbrodni.  "Jesteśmy świadomi doniesień, że członkowie zespołu World Central Kitchen zginęli w ataku IDF (Sił Zbrojnych Izraela - red.) podczas pracy nad wsparciem naszych humanitarnych wysiłków w zakresie dostarczania żywności do Gazy. To tragedia. Pracownicy pomocy humanitarnej i cywile NIGDY nie powinien być celem. NIGDY" - napisała w mediach społecznościowych World Central Kitchen. informacje o śmierci wolontariuszy potwierdził też w nocy z poniedziałku na wtorek szef organizacji humanitarnej World Central Kitchen (WCK) Jose Andres. Organizacja World Central Kitchen straciła kilkoro sióstr i braci w ataku powietrznym Izraelskich Sił Zbrojnych w Gazie. Ze złamanym sercem pogrążam się w żałobie wraz z ich rodzinami i przyjaciółmi oraz z całą naszą rodziną World Central Kitchen" - oświadczył we wpisie na platformie X

Fot. Komentator

Andres wystosował również apel do społeczności międzynarodowej. "Ci ludzie to aniołowie. Razem z nimi służyłem w Ukrainie, w Gazie, Turcji, Maroku, na Bahamach i w Indonezji. Oni nie są bezimienni. Izraelski rząd musi położyć kres temu masowemu zabijaniu. Musi zaprzestać ograniczania pomocy humanitarnej, zabijania cywilów i pracowników organizacji humanitarnych oraz traktowania żywności jako broni. Nigdy więcej niewinnych ofiar. Pokój zaczyna się od naszego wspólnego człowieczeństwa. Musi zacząć się teraz" - napisał. 


Śmierć wolontariuszy w Strefie Gazy. Wśród nich był Polak. MSZ reaguje

Weryfikujemy w trybie pilnym doniesienia dotyczące śmierci polskiego wolontariusza w Strefie Gazy. Zwróciliśmy się do ambasady i sił zbrojnych Izraela z prośbą o wyjaśnienia. ―Dokładne dane będę mógł podać, gdy będzie oficjalne potwierdzenie ze strony Izraela ― powiedział rzecznik MSZ Marcin Wroński. Przekazał kondolencje rodzinom ofiar.

Zabity przez Izraelczyków  Polak niósł pomoc brutalnie atakowanej Strefie Gazy. Świat zachodni patrzy na zbo4dnie izraelskie udając, że i tak wszytki mu winny jest jedynie Hamas. Ogromna tragedia, jaka spotkała ludzi niosącym pomoc bestialsko mordowanym i zagładzanym palestyńskim dzieciom i kobitom przez reżim w Izraelu – może dopiero da do myślenia decydentom z UE i w USA? Może śmierć Polska i jego kolegów nie pójdzie na marne, a Izrael dalej bezkarnie będzie łamała prawa człowieka i prawo międzynarodowe?
Źródło:https://www.polsatnews.pl, https://www.onet.pl,


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

reklama