Powrót

GOSPODARKA

Volkswagen w  Poznaniu będzie zwalniał. "Volkswagen nie jest już konkurencyjny jako marka"


Jak donoszą media zwolnienia fabryce Volkswagena pod Poznaniem mogą  dotkną to m.in. spawaczy pracowników, blacharni czy zajmujących się budową karoserii. W zawartym porozumieniu ze związkami przewidziano, że zwalniani pracownicy mogą oni liczyć m.in. na dodatkowe premie, płatne dni wolne, wsparcie doradców czy psychologa. 11 marca doszło do porozumienia Volkswagen Poznań ze związkami zawodowymi w związku z planowanym zakończeniem produkcji modelu T6. W jego ramach nie planuje się przedłużania umów osobom zatrudnionych na umowy czasowe oraz zatrudnionych za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Fabryka oficjalnie nie nazywa tych działań zwolnieniami, jednak tak nazywają je związkowcy  — pisze "Głos Wielkopolski"


Publikacja: 28.03.2024

Wszystko przez rezygnację z produkcji transportera Volkswagena T6, który na drogi wyjechał po raz pierwszy w 2015 r.

"Volkswagen nie jest już konkurencyjny jako marka"

Volkswagen Poznań zatrudniał dotąd 9,5 tys. Pracowników. Jest to zarazem największy pracodawca w Wielkopolsce. Tymczasem pod koniec ubiegłego roku media informowały, że Volkswagen planuje redukcję zatrudnienia w całym koncernie.

Pisały o tym niemieckie media, takie jak portal tygodnika "Zeit", Frankfurter Allgemeine Zeitung czy Welt.de.

Powodem trudnej sytuacji Volkswagena miała być spadająca liczba zamówień i zbyt wysokie koszty. - VW nie jest już konkurencyjny - powiedział wówczas szef marki Thomas Schaefer, cytowany przez niemieckie media.

W opinii Thomasa Schaefera napływające zamówienia, szczególnie na samochody elektryczne, są poniżej oczekiwań. - Z wieloma dotychczasowymi strukturami, procesami i kosztami Volkswagen nie jest już konkurencyjny jako marka —mówił. To uderza teraz w polskich pracowników niemieckiego koncernu. Cześć Polaków straci pracę u tego niemieckiego pracodawcy.
Źródło: https://gloswielkopolski.pl,   https://businessinsider.com.pl, https://www.money.pl,  Zeit.de, faz.de, Welt.de,


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

reklama