Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(03.01.2022)Po paliwo opłaca się przyjeżdżać do Polski - uważa dziennik "Bild" . Tytuł artykułu - to gra słów - "Tanke, Polen!" oznacza dosłownie "tankuj w Polsce", ale "Danke, Polen!" to "Dziękujemy, Polsko!".

Tabloid
Bild podkreśla, że kupując paliwo na polskiej stacji benzynowej, klienci przyjeżdżający z Niemiec płacą za litr benzyny nawet o 0,58 euro mniej, niż w Niemczech. To znaczna różnica i na pewno opłaca się zatankować w Polsce.

Bild pisze, że tankowanie w Polsce jest obecnie bardzo opłacalne, bo ceny paliwa są  po wschodniej stronie Odry znacznie niższe, niż na niemieckich stacjach. O przykładach takich zakupów opowiedzieli gazecie Niemcy, którzy wybrali się po paliwo do Polski.

W Polsce podatek paliwowy został zniesiony przed świętami Bożego Narodzenia, a podatek VAT już w nowym roku. "Polski rząd chce zapewnić niższe ceny paliw dla swoich obywateli, ale niemieccy kierowcy też chcą zatankować" - donosił Bild. Niemiecka gazeta podaje, że gdy w Dreźnie w niedzielę za litr benzyny super trzeba było zapłacić 1,83 euro, to w leżącym tuż za granicą polskim Zgorzelcu było to znacznie korzystniejsze - 1,25 euro.


Tanke Polen – w Niemczech ceny paliwa mogą przekroczyć nawet 2 euro za litr

Niemcy przyjeżdżają tankować do Polski, różnica nawet powyżej 50 centów na litrze, ceny paliwa w Niemczech mogą nawet wzrosnąć powyżej 2 euro za litr

GOSPODARKA

"To czysta oszczędność: 0,58 euro różnicy na litrze. Tankując 50-litrowy zbiornik paliwa, można zaoszczędzić więc aż 29 euro" - wylicza Bild.

Niektórzy klienci z Niemiec nawet nie poprzestają na zatankowaniu pełnego baku, ale zabierają nawet ze sobą kanister.

O podwyżkach cen paliwa w Niemczech, zapowiadanych na 2022 rok i wynikających głównie z przyjęcia w 2019 roku rządowego pakietu klimatycznego, Bild pisał już o tym na początku grudnia. Gazeta donosiła, że  to może spowodować podwyżki rzędu 0,40 euro na litrze benzyny. A to oznacza, że w Niemczech cena za litr benzyny może przekroczyć 2 euro.


Źródło: www.bild.de, www.wydarzenia.interia.plreklama
reklama