Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Na uroczystości u przyjaciela. Gerhard Schroeder w Ankarze

/10.07.2018/ Rząd RFN będzie reprezentowany podczas zaprzysiężenia w Ankarze przez byłego kanclerza Schrödera.
Pomimo statusu politycznego emeryta, były kanclerz RFN Gerhard Schroeder wciąż jeszcze jestaktywny za kulisami polityki. Był obecny na przykład na zaprzysiężeniu prezydenta Władimira Putina, teraz w Ankarze będzie oficjalnie gratulował kolejnego politycznego sukcesu tureckiemu prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi. Niemcy reprezentować będzie ponadto ambasador Martin Erdmann.
– Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder w imieniu rządu RFN będzie brał udział w ceremonii – potwierdził rzecznik berlińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, zaznaczając że wysłanie byłego kanclerza na taką okazję jest „jak najbardziej przyjęte”.
Reklama


Rzecznik MSZ wskazał, że w tym przypadku nie chodzi ani o konsultacje rządowe, ani podobnego typu spotkania, a jedynie o protokolarny akt.
Erdogan i Schroeder znają się już od dawna i łączą ich przyjacielskie więzy. Prezydent Erdogan był swego czasu obecny na urodzinach Gerharda Schroedera, a Schroeder pełnił przed kilkoma miesiącami rolę pośrednika ws. wypuszczenia na wolność dziennikarza Deniza Yuecela i działacza praw człowieka Petera Steudtnera, którzy byli więzieni w Turcji.

Pełnia władzy
Prezydent Erdogan po wygranych wyborach będzie składał w poniedziałek (9.07.2018) przysięgę na następną pięcioletnią kadencję. Po tej uroczystości w pałacu prezydenckim odbędzie się ceremonia zmiany ustroju Turcji z parlamentarnego na prezydencki.
Po tej zmianie w Turcji głowa państwa będzie jednocześnie szefem rządu.reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Pomnik poświęcony pamięci Polaków ze wsi Puźniki i Zalesie
bestialsko pomordowanych przez bandy UPA.