Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(25.02.2022)"W tej wojnie wszystko jest prawdziwe: szaleństwo i okrucieństwo Putina, ukraińskie ofiary, bomby spadające na Kijów. Tylko wasze sankcje są udawane. Zhańbiły się te rządy UE, które blokowały trudne decyzje (m.in. Niemcy, Węgry, Włochy)" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Podobnego zdania o sankcjach jest prezydent Ukrainy. - Mimo tego, że Rosja wznowiła nad ranem bombardowanie, to większość wojsk rosyjskich została powstrzymana przed dalszą ekspansją - zapewnił w piątkowym oświadczeniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jego zdaniem obecne sankcje, nałożone przez kraje zachodnie na Rosję, nie są wystarczające.

Udawane sankcje i niemieckie „NEIN”

Tusk: Sankcje są udawane,  Wołodymyr Zełenski -jego zdaniem obecne sankcje, nałożone przez kraje zachodnie na Rosję, nie są wystarczające. Niemcy przeciwko odcięciu Rosji od globalnego systemu bankowego SWIFT i dostaw uzbrojenia dla Ukrainy

POLITYKA

Jego zdaniem obecne sankcje, nałożone przez kraje zachodnie na Rosję, nie są wystarczające. Jak donosiły media, w tym niemiecki Bild odcięcie Rosji od globalnego systemu bankowego SWIFT nie powinno być częścią drugiego pakietu sankcji UE wobec Kremla - powiedział w Brukseli przed rozpoczęciem spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Nawet po rosyjskiej inwazji na Ukrainę niemiecki rząd wyklucza dostawy broni na Ukrainę. Niedawno wicekanclerz i minister gospodarki Niemiec Robert Habeck (partia Zielonych) powiedział w czwartek (24.02.2022) w Berlinie, że "nie będziemy dostarczać broni na Ukrainę". Zapowiedział jednak "twardy pakiet sankcji" finansowych i gospodarczych.
Źródło: http://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-rosja-zostanie-odcieta-od-sytemu-swift-niemcy-sa-innego-zdan,nId,5853401#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome, www.bild.de, https://www.dw.com/pl/wicekanclerz-niemiec-nie-b%C4%99dziemy-dostarcza%C4%87-ukrainie-broni/a-60903985,


reklama
reklama