Powrót

POLITYKA

Süddeutsche Zeitung “Izrael zabił już 31 000 ludzi w Strefie Gazy, z czego dwie trzecie to kobiety i dzieci”


Nie żyje ponad 31 000 Palestyńczyków, a dwie trzecie ofiar cywilnych to kobiety i dzieci. Nawet jeśli dane dotyczące ofiar pochodzą od palestyńskiego, powiązanego z Hamasem urzędu ds. zdrowia, prawdopodobnie są prawidłowe. A ponieważ w Gazie grozi obecnie głód, liczby te mogą bardzo szybko eksplodować- pisze monachijski dziennik. Teraz prezydent USA Biden wypowiada się otwarcie: Izraelowi nie wolno atakować Rafahu. Ale premier   Netanjahu  upiera się przy swoim celu, jakim jest unicestwienie Hamasu. Nawet jeśli Izrael wygra militarnie, prawie przegrał bitwę politycznie – pisze „Süddeutsche Zeitung”. Niemieckie gazety, które od początku stały po stornie Izraela, teraz  coraz częściej odważają się jednak na pisanie niewygodnej dla Izraela prawdy.Na przykład „Süddeutsche Zeitung” pisze: „Po pięciu miesiącach wojny nie tylko w świecie arabskim czy na tak zwanym globalnym Południu Izrael musi zaakceptować oskarżenie, że zabił już 31 000 ludzi w Strefie Gazy, z czego dwie trzecie to kobiety i dzieci.


Publikacja: 12.03.2024

Niemiecki dziennik podkreśla, że nawet USA i Europa również zmieniły ton i wzywają do zakończenia cierpień w Strefie Gazy. „Süddeutsche Zeitung”przypomina, że  o tym, że  ONZ ostrzega przed klęską głodu grożącą mieszkańcom Strefy Gazy. Nic z tego sobie nie robi reżim z Tel Awiwu i te głosy nie przeszkadzają    Netanjahu  dalej eskalować konflikt.  Izraelski  ruch Tzav 9, którego nazwa odnosi się do zawiadomień o mobilizacji nadzwyczajnej Tzav 8, żąda natychmiastowego zawieszenia pomocy ratującej życie dla Gazy do czasu uwolnienia wszystkich izraelskich jeńców. zawieszenia pomocy ratującej życie dla Gazy do czasu uwolnienia wszystkich izraelskich jeńców. Jak widać Izrael nie robi sobie nic z opinii międzynarodowej i nie liczy się z życiem palestyńskich kobiet i dzieci.Ważne są tylko dla nich ich nacjonalistyczne cele i panowanie polityczne. Z kolei inna niemiecka gazeta „Stuttgarter Nachrichten” uważa, że Izrael zraża do siebie najbliższych sojuszników swojego kraju. Nawet USA nie może przejść do porządku dziennego nad zdjęciami amerykańskiej pomocy dla Palestyńczyków zrzucanej nad Strefą Gazy na amerykańskich spadochronach wojskowych. Zdjęcia bardzo przypominają te z okresu mostu powietrznego do Berlina Zachodniego  Amerykańska solidarność z Izraelem jest podzielona. Jest to dla niego ważne, ponieważ amerykańska pomoc finansowa i wojskowa miała zasadnicze znaczenie dla jego przetrwania przez dziesięciolecia. Nie tylko „Stuttgarter Nachrichten” na poważne zastrzeżenia do polityki skazującej na zagładę tysiące Palestyńczyków prowadzonej przez Izrael.

Źródło: https://www.sueddeutsche.de/politik/israel-hamas-netanjahu-rafah-biden-usa-deutschland-1.6443465, https://www.dw.com/pl/prasa-o-sytuacji-w-strefie-gazy-%C5%BCywno%C5%9B%C4%87-przeciwko-zak%C5%82adnikom/a-68488199, „Stuttgarter Nachrichten”


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

reklama

Czytaj także:

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” Izrael ponosi współodpowie dzialność za katastrofalną sytuację w Strefie Gazy