Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(15.03.2022) Do akcji miały dołączyć kolejne pociągi, m.in. uruchomione przez Koleje Dolnośląskie na trasie z Wrocławia do Zgorzelca. Akcja została na prośbę niemieckiej strony zawieszona. Wbrew zapowiedziom w poniedziałek z Wrocławia Głównego do Zgorzelca nie wyjechał żaden z planowanych pociągów specjalnych. Planowano nawet uruchomić jeszcze trzy dodatkowe pary pociągów, ale decyzja została na razie zawieszona.  Według policji federalnej dotąd do Niemiec dotarło co najmniej 147 tysięcy uciekinierów z Ukrainy.  W  najtrudniejszej sytuacji jest Berlin, dokąd dociera najwięcej uchodźców. Miejsca kończą się też w graniczącej z Polską Brandenburgii. Z relatywnie niewielkiej liczby miejsc 3600 -przygotowanych dotąd w ośrodkach przyjęć zajętych jest już ponad 3400.  Niemiecki minister transportu Volker Wissing przyznał w poniedziałek w wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk, że ponowne uruchomienie tych pociągów będzie możliwe dopiero po stworzeniu miejsc dla uchodźców w całych Niemczech. Na to wygląda, że Niemcy są nieprzygotowane, ale też brakuje woli politycznej, aby coś z tym problemem zrobić.
Źródło: Deutsche Welle


Niemcy wstrzymują pociągi z uchodźcami

Specjalne pociągi do Niemiec z uchodźcami z Ukrainy miały pomóc rozładować sytuację w najbardziej obleganych miastach w Polsce. Na prośbę strony niemieckiej zostały jednak wstrzymane.

POLITYKA

reklama
reklama