Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(15.12.2021)Trwają prace związane z przebudową ul. Pięknej na Tarnogaju, gdzie powstanie rondo. Już w  październiku dla ruchu kołowego zamknięto skrzyżowanie z ul. Nyską. Celem inwestycji jest poprawa komfortu życia mieszkańców ulicy Pięknej, zarówno starej jak i nowej części. Ale póki co w okolicy panuje chaos i bardzo ciężko się przemiesza. Być może te niedogodności wynagrodzi   poszerzeni jezdni z 6 do 9 m na odcinku od Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Nyską. Drożny  pas ruchu, który poprawi dojazd do powstających tutaj masowo nowych osiedli mieszkaniowych jest koniecznością Ponadto pojawi się odcinek chodnika po stronie zachodniej łącznej długości 470 m.

Trwa remont ulicy Pięknej

Wrocław, remont ulicy Pięknej, ma powstać rondo, obawa o miejsca parkingowe

WROCŁAW

Przy rondzie zbudowane zostaną azyle dla pieszych oraz powstanie odwodnienie. Póki co trwają prace i przynajmniej do końca roku skrzyżowanie będzie całkowicie zamknięte. A finisz prac na samym rondzie nastąpi dopiero w 2022 roku. Nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Pięknej i Nyskiej będzie miało 32 m średnicy zewnętrznej i 17 m średnicy wewnętrznej. Szerokość jezdni wyniesie 5 m, a na wlotach do pierścienia pojawią się azyle dla pieszych. Okoliczni mieszkańcy obawiają się jednak tego, że po remoncie nie będzie tutaj tyle miejsc parkingowych, co wcześniej. A to bardzo ważna kwestia dla komfortu życia nie tylko kierowców, ale wszystkich mieszkańców. Auta raczej nie znikną, a parkować wtedy będą w różnych, nie zawsze przeznaczonych to tego miejscach. Bynajmniej nie tylko z winy kierowców wtedy cała okolica ucierpi. Ponadto przez remont, panuje wzmożony ruch na odcinku do ulicy Jesionowej. Jest to nieformalny objazd, jaki obrali sobie kierowcy. Wąskie osiedlowe ulice nie są przygotowane na przyjęcie tylu pojazdów, ani przygotowane na takie natężenie ruchu. Stłuczki, czy uszkodzenia karoserii, łącznie z „odrywanymi” lusterkami nie są tu wcale rzadkością.

reklama
Fot. Komentatoreuropa.pl
Ulica Piękna we Wrocławiu. Widok w kierunku skrzyżowania z Nyską
reklama