Powrót

POLITYKA

Dziś w Warszawie rolnicy, ale także myśliwi, leśnicy protestują przeciwko kontrowersyjnemu Zielonemu Ładowi UE


Rolnicy, ale także myśliwi, leśnicy oraz górnicy mają dziś protestować na ulicach Warszawy. Organizatorzy szacują, że manifestacja może zgromadzić nawet 150 tys. demonstrantów. Utrudnienia szykują się nie tylko w stolicy, ale także na drogach dojazdowych oraz wielu głównych trasach w całym kraju.  Zielony Ład narzucany Europie przez władze UE wzbudza ogromny sprzeciw. Fala protestów przeciwko utopii przechodzi od Lizbony po Warszawę. I dziś właśnie w stolicy Polski odbędą się już kolejne protesty przeciwko polityce Unii Europejskiej, zwłaszcza przeciwko kontrowersyjnemu Zielonemu Ładowi. Jednak władze niewiele sobie robią z tych protestów, a część polityków nawet atakuje i szydzi z protestujących rolników.


Publikacja: 06.03.2024

Parlament Europejski w czasie najgorętszych protestów przyjął kontrowersyjne porozumienie ws. nowego unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrodniczych. Dokument został przegłosowany w czasie, gdy w wielu państwach członkowskich - w tym w Polsce - trwają protesty rolników. To właśnie między innymi przeciwko tym zapisom demonstranci wychodzą na ulice wielu miast oraz blokują główne drogi i trasy kolejowe.  Dzisiaj w Warszawie "Nie" dla unijnego Zielonego Ładu, liberalizacji handlu z Ukrainą oraz ograniczanie hodowli zwierząt - z takimi hasłami sprzeciw do Warszawy przyjeżdżają protestujący.

Rolnicy rozpoczną swoją demonstrację o godzinie 11 przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Po serii przemówień organizatorów manifestanci wyruszą ulicą Piękną przed gmach Sejmu przy ulicy Wiejskiej. Protestujący będą domagali się, żeby wyszedł do nich marszałek Szymon Hołownia.


Zielony Ład daje się nam wszystkim we znaki już teraz. Ewentualne jego narzucenie oznacza kłopoty nie tylko dla wsi, ale głównie dla mieszkańców dużych miast zdanych na kupowanie żywności. Jeżeli biurokraci z Brukseli wymuszą wprowadzenie kontrowersyjnego Zielonego Ładu oznacza to potężne podwyżki cen żywności i energii. Te uderzą po kieszeni każdego. ,Zarówno rolnika, studenta, emeryta i przedsiębiorcę.

Źródło: Interia.pl


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

reklama