Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(14.12.2021)Niemiecka firma zbrojeniowa Rheinmetall  niedawno pokazała światu autonomiczny pojazd gąsienicowy, który powstał na zmodyfikowanej i zrobotyzowanej platformie Wiesel 2. Urządzenie można wykorzystać w wielu scenariuszach bojowych. Jeszcze do niedawna prace nad programem ACW (Autonomous Combat Warrior)- były prowadzone w ścisłej tajemnicy.  Dopiero niedawno niemiecki producent broni Rheinmetall przedstawił swój najnowszy pojazd naziemny zrobotyzowany, wyposażony w zaawansowany technologicznie zestaw autonomiczny. Jak piszą portale zajmujące się problematyką wojskową i uzbrojenia pojazd został oparty na platformie Wiesel, Autonomous Combat Warrior (ACW) Wiesel.

Bundeswehra się zbroi. Reihnmetall dostarczy super zaawansowany pojazd

Zbrojenia w Niemczech, Reihmetall dostarczy zaawansowany technologicznie pojazd

POLITYKA - ZBROJENIA

Ten „roboto-czołg”może wspierać żołnierzy podczas misji w trudnych warunkach. Anglojęzyczny thedefensepost.com pisze, że pojazd przygotowany przez Reihnmetall może być obsługiwany ręcznie, zdalnie lub w pełni autonomicznie, programując punkty trasy na tablecie.

ACW Wiesel został ponadto wyposażony w zaawansowane systemy czujników, które pozwalają mu omijać przeszkody i podążać za pojazdem prowadzącym w trybie konwoju. Może również wykrywać zachowanie żołnierzy, dodatkowo poprawiając bezpieczeństwo operatorów.

Sama niemiecka firma Rheinmetall chwali się, że jej pojazd zrobotyzowany wykorzystuje najnowocześniejszy zestaw autonomiczny, który można zastosować w systemach pojazdów gąsienicowych i kołowych, w tym ciężarówek z serii HX, GTK Boxers i rodziny pojazdów Lynx. Nie ma wątpliwości, że ten pojazd trafi do niemieckiej armii i da Niemcom przewagę na polu walki. Wprowadzenie na wyposażenie w Bundeswehry tak zaawansowanego pojazdu, jest elementem w szerszym programie zbrojeniowym naszych zachodnich sąsiadów. Można się spodziewać, że niemiecka armia w najbliższej przyszłości otrzyma więcej nowoczesnej broni, również całych  zrobotyzowanych systemów.
Źródło: www.thedefensepost.com, www.twitter.com/RheinmetallAG/status/, www.youtube.com/watch?v=vdKmZVX2LGY&t=60s

reklama
Fot. Screen ze strony https://www.youtube.com/watch?v=vdKmZVX2LGY
reklama