Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Bilans pomocy dla Grecji. Niemcy zarobili miliardy

/26.06.2018/ Grecję ratowano przed bankructwem aż trzy razy. Jak się okazuje, zyskali na tym także ratujący.
Jak wynika z najnowszych danych, Niemcy zyskali na miliardach zainwestowanych w pomoc dla bankrutującej Grecji. Od 2010 r. budżet RFN skorzystał z tytułu odsetek na sumę 2,9 mld euro - wynika z odpowiedzi niemieckiego rządu na interpelację poselską klubu partii Zielonych. Niemiecki budżet zasiliły przede wszystkim zyski z zakupu greckich obligacji państwowych w ramach tzw. "Security Market Program" (SMP). Do 2017 r. do kas Banku Federalnego wpłynęło z tego tytułu 3,4 mld euro. Tylko w latach 2013-2014 zyski te przekazano na rzecz Europejskiego Funduszu Ratunkowego ESM oraz do greckiego budżetu.
Zobacz także:


Umorzenie długów
Ekspert ds. budżetowych partii Zielonych Sven-Christian Kindler uważa, że wobec takich zysków Grekom należy się częściowe umorzenie długów. – Wbrew wszystkim mitom Niemcy mocno skorzystały na kryzysie w Grecji – powiedział polityk Zielonych. Jak dodał, niedopuszczalne jest, by rząd uzdrawiał niemiecki budżet pieniędzmi z greckich odsetek.

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2012 r.