Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(06.12.2021)Eric Zemmour, publicysta i kandydat w wyborach prezydenckich w 2022 roku, został zaatakowany na swoim wiecu wyborczym w niedzielę wieczorem – poinformował Antoine Diers, rzecznik prasowy nowego ruchu politycznego Rekonkwista.
Eric Zemmour został zaatakowany przez uczestnika wiecu na swoim pierwszym spotkaniu wyborczym w Villepinte w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis. Do ataku na kandydata na prezydenta Francji doszło jeszcze zanim wszedł na scenę, aby wygłosić swoje przemówienie.  Doznał kontuzji nadgarstka i otrzymał zwolnienie lekarskie. Publicysta wielokrotnie w swym przemówieniu wypowiadał się krytycznie o muzułmanach, którzy "chcą zdobyć Francję" i narzucić

Atak na kandydata na prezydenta Francji Erica Zemmoura

kandydat na prezydenta Francji Eric Zemmour, ataki lewicowych bojówek

POLITYKA - ZAGRANICA

Francuzom swoje prawa. Jednak obiecał asymilację tym, którzy tego chcą, ponieważ jest to "najlepszy prezent, jaki Francja może im zaoferować".Wspomniał nawet o Polakach, tu cytat „- Dlaczego Malijczycy, Algierczycy czy inne nacje nie są zdolne do asymilacji, której poddają się Hiszpanie, Włosi czy Polacy? - pytał Zemmour, wywołując burzę oklasków swoich zwolenników.

Eric Zemmoura jest znienawidzony przez lewicowych polityków i lewicowe media. Jest atakowany, że obiecał ponadto "rekonstrukcję Francji" i za to, że mówi głośno, iż jego ruch ma siłę, idee i wizje, które pozwolą odzyskać państwu francuskiemu należne mu miejsce w świecie jako "wielkiego kraju", "wielkich ludzi" i "wielkiej historii". Zarówno lewicowe i mainstreamowe elity, jak i media chcą jego śmierci politycznej i wciąż atakują jego osobę. Zresztą mówił o tym sam dotknięty tą negatywną kampanią.

W niedzielę podczas wiecu w Villepinte doszło do bójek lewicowych działaczy Antify oraz zwolenników Zemmoura. Lewicowi bojówkarze  wyrywali krzesła i obrzucali się nimi.
Agresja lewicowych środowisk wobec Erica Zemmoura wykroczyła już ty;ko poza słowa. Niemiecki dziennik „Die Welt” znany z niechęci do prawicowego kandydata pisze, o wystąpienie kandydata na prezydenta Zemmoura kończy się bójką, a nawet umieszcza w swoim wydaniu internetowym nagranie wideo. Z innej perspektywy atak pozuje na twiterze, sam zaatakowany najprawdopodobniej przez lewicowego ekstremistę kandydat na prezydenta Francji.


Źródło: wydarzenia.interia.pl, www.welt.dereklama
reklama
Ogłoszenie społeczne