Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Dziewięć osób rannych w Hesji. To mógł być zamach

/08.10.2019/ W miejscowości Limburg młody mężczyzna ukradł ciężarówkę, po czym wjechał nią w inne samochody. Jak podaje telewizja ZDF, służby podejrzewają zamach.
Dziewięć osób zostało lekko rannych w mieście Limburg w Hesji po tym, jak samochód ciężarowy staranował inne pojazdy. Telewizja ZDF podaje, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podejrzewają motyw terrorystyczny.
Do incydentu doszło wczoraj wieczorem. Na jednym ze skrzyżowań w centrum Limburga młody mężczyzna wyciągnął z kabiny ciężarówki kierowcę, po czym odjechał, uderzając w osiem samochodów.
Kim był sprawca?
ZDF podaje, że sprawca to około 30-letni Syryjczyk. Mężczyzna został zatrzymany.
Jak podaje "Der Spiegel", mężczyzna był notowany przez policję z powodu uszkodzenia ciała i kradzieży w sklepie. Dpa podaje, że handlował narkotykami.
Nie był notowany jako ekstremista. Nie wiadomo też nic na temat jego kontaktów z islamistami.
reklama
Syryjczyk miał przyjechać do Niemiec w 2015 roku, ale jego wniosek o azyl został oddalony w październiku br. Policja przeszukała jego mieszkanie w Langen, położonym ok. 80 kilometrów od Limburga. 
"Niczego nie wykluczamy"
Policja nie potwierdza jak dotąd tych medialnych doniesień. W ciągu dnia planowana jest konferencja prasowa. „Niczego nie wykluczamy” – powiedział rzecznik Landowego Urzędu Kryminalnego. Lokalna gazeta „Frankfurter Neue Presse” cytuje jednego ze świadków zdarzenia, według którego sprawca wypadku mówił „Allah”.
Burmistrz Limburga Marius Hahn powiedział, że jest zszokowany. „Jestem myślami z rannymi i ich rodzinami” – przekazał agencji prasowej dpa.
Policja skorygowała tymczasem informacje na temat liczby rannych. Wczoraj mówiono o kilkunastu osobach, w tym jednej w stanie ciężkim. Najnowsza wersja to dziewięć osób lekko rannych, w tym sprawca.reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

DO WYGRANIA EGZEMPLARZ POWIEŚCI „RENN BRESLAU MIASTO ZŁOTA I MIŁOŚCI“
Z autografem autora.