Powrót

POLITYKA

Zaostrza się rolniczy protest rolników przeciwko absurdom Zielonego Ładu


Zaostrza się rolniczy protest przeciwko absurdom Zielonego Ładu.  Protestujący rolnicy przyznają, że mają żałobne nastroje, a polityka UE w niezmienionej formie doprowadzi do szybkiej śmierci polskich gospodarstw. Polscy rolnicy, wzorem swoich kolegów z Europy zachodniej protestują przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Związkowcy tłumaczą, że nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”. Ten zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej, co będzie wiązało się ze zniszczeniem rolnictwa. Według brukselskich urzędników, rzekomo to rolnictwo przyczynia się do nadmiernej emisji dwutlenku węgla. Przeciwnicy odpowiadają, że rolnictwo odpowiada za jedynie 10 procent emisji.Publikacja: 15.02.2024

Pół tysiąca ciągników ruszyło dziś w nocy w kierunku centrum Wrocławia.  Pierwsze z rolniczych maszyn już w nocy pojawiły się w centrum!

Kierowcy wiedzieli o proteście i nie przyjechali do miasta. Ostrzeżenia przed protestem dotarły do bardzo szerokiego grona osób spoza Wrocławia. Cześć z nich nie przybyła do miasta w godzinach porannych.  Już po godzinie 6.00 pojawiła się trumna przed Punktem Informacyjnym Unii Europejskiej we Wrocławiu
Przy ul. Widok 10, przed Punktem Informacyjnym Unii Europejskiej we Wrocławiu pojawiła się symboliczna... trumna. Na wstęgach takie napisy jak: "Ostatnie pożegnanie - polskie rolnictwo". Cześć maszyn zaparkuje na ul. Widok przy siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

Reszta ciągników zajmie parking przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim przy ul. Mazowieckiej oraz przy Poczcie Głównej. Rolnicy głównymi ulicami z ul. Widok przejdą i przejadą pod Dolnośląski Urząd Wojewódzki. Oficjalnie manifestacja rozpocznie się o godzinie 10:00 rano.

Rolnicy walczą nie tylko o swoje przetrwanie, ale przeciwstawiają się utopi "zielonego ładu". Aby zwykli klienci mogli również w przyszłości kupić  swoje ulubione produkty w rozsądnych cenach. Aby również nasze dzieci było ostać na dobre jedzenie i aby  miały wybór.

Protest rolników, to akcja rozpaczy przeciwko utopii wprowadzanej na siłę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, przez brukselskich biurokratów i polityków! Jeżeli Brukseli się uda przeforsować tzw. zielony ład, to skutki tego uderzą a nie tylko w rolników!
Źródło: https://gazetawroclawska.pl/protest-rolnikow-we-wroclawiu-15-lutego-pol-tysiaca-ciagnikow-wjedzie-dzis-do-miasta-od-nocy-zjezdzaja-do-stolicy-dolnego-slaska/ar/c8-18312483


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

reklama