Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(29.11.2021) Jak podają media doszło w Niemczech najprawdopodobniej do zuchwałego oszustwa ze szczepionką na covid w tle. Na lotnisku w Lubece zebrały się dziesiątki osób, które chciały się zaszczepić.  Deutsche Weille pisze, że istnieje podejrzenie, że podawana szczepionka nie była licencjonowana, a opracował ją lekarz, do którego należy teren lotniska. Niemiecka policja i władze miasta Lubeka zatrzymały tę niezgodną z obowiązującymi w Niemczech przepisami akcji szczepień. Co ciekawe to na tę szczepionkę było wielu chętnych. Aby otrzymać tę szczepionkę nawet ustawiały się kolejki. Oficjalnym powodem interwencji władz i policji było podejrzenie, że szczepionka nie była dopuszczona do obrotu  i tym samym stanowiła przestępstwo zgodnie z niemiecką ustawą o lekach. Rzekomo zaszczepiono nią prawdopodobnie 50 osób – zanim akcja została wstrzymana przez policję.

Nielegalne szczepienia przeciwko covid w Niemczech

Niemiecka policja wstrzymuje nielegalną akcję szczepień, nadużycia ze szczepionkami

SPOŁECZEŃSTWO

Jednak w rzeczywistości tych, którzy otrzymali skomponowana przez lekarza szczepionkę mogło być znacznie więcej niż głosi oficjalna wersja. Bo tylko w dniu, kiedy policja przybyła na miejsce, było aż 80 chętnych na szczepionkę tłoczących się przed budynkiem lotniska, a ciągle dołączali kolejni chętni. W sali odpraw znajdowało się około 150 chętnych do szczepień.  Policja zabrała próbki szczepionek, używane strzykawki i listy szczepień oraz zebrali dane obecnych osób. Właścicielem lotniska i sprawcą całego zamieszania – jak podaje DW - przedsiębiorca i doktor medycyny, który opracował własną szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Należy przypuszczać, że to nie odosobniony przypadek z nadużyciami ze szczepionkami. Niemcy, jak pokazuje chociażby tylko ten przykład, też nie są wolne od różnego rodzaju malwersacji, nadużyć i działań niezgodnych z przepisami,  z wykorzystaniem akcji szczepień przeciwko covid.Źródło: Deutsche Welle

reklama
reklama