Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Berlin: elektryczne autobusy z Polski

/18.06.2018/Solaris należy do najbardziej znanych polskich marek w Niemczech. Od wiosny 2019 r. elektryczne autobusy tej firmy będą woziły pasażerów w Berlinie.BVG zamówiły łącznie 30 autobusów: 15 u polskiego producenta Solaris, a kolejne 15 w niemieckiej firmie Mercedes-Benz. Koszt inwestycji wyniesie 18 mln euro. Pierwsze elektryczne pojazdy mają pojawić się w Berlinie wiosną 2019 roku – czytamy w komunikacie zamieszczonym w piątek na stronie internetowej BVG.    
Solaris dostarczy pojazdy typu New Urbino 12 Electric. Ten model autobusu ma 12 metrów długości i może pomieścić ok. 70 pasażerów. Akumulatory kursujących za dnia autobusów będą ładowane w nocy.
Zobacz także:


Bezpartyjna, lecz sympatyzująca z Zielonymi minister transportu kraju związkowego Berlin - Regine Günther stawia sobie za cel ograniczenie w stolicy Niemiec emisji spalin.
Solaris jest wiodącym przedsiębiorstwem na polskim rynku autobusów. W zeszłym roku w Bolechowie pod Poznaniem wyprodukowano blisko 1,4 tys.pojazdów, a obroty wyniosły 434 mln euro. Blisko 70 proc. pojazdów eksportowanych jest za granicę – do Włoch, Niemiec i Norwegii, a także do Holandii i Luksemburga.

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

RYNEK OŁAWA 2003 ROK  - fotOMiejsca FM