Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Czy Niemcy zabiorą Gliwicom Opla Astrę?
/10.05.2019/ Koncern PSA przeniesie produkcję Astry z Gliwic do innego zakładu. Dla gliwickiego Opla ma inne plany.
Właściciel Opla  – francuski koncern PSA – zrezygnuje z produkcji Astry w Gliwicach. Polskie zakłady mają od 2021 roku produkować samochody użytkowe – poinformował paryski PSA, produkujący także samochody marki Peugeot i Citroën.
Szansa dla Niemiec?
Dla niemieckich mediów decyzja ta może oznaczać szansę dla niemieckich miejsc pracy. Dziennik „Allgemeine Zeitung" z Moguncji donosił niedawno, że produkcją Astry ma się zająć za dwa lata centrala Opla w Ruesselsheim. PSA nie potwierdził do tej pory tej informacji. Obecnie popularne Astry powstają w Polsce i Anglii.
reklama

Setki nowych miejsc pracy
Produkcja samochodów użytkowych może oznaczać dla Gliwic ok. 300 nowych miejsc pracy – donosi PSA. W przyszłości z linii produkcyjnej ma tam zjeżdżać ok. 100 tys. furgonetek, takich jak Peugeot Boxer czy Citroën Jumper i odciążyć zakłady we Włoszech, które nie nadążają z produkcją.
Udział PSA w europejskim rynku pojazdów użytkowych wynosi około 25 procent, co – jak podaje paryski koncern – czyni z niego lidera na tym rynku.


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.