Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(26.11.2021) Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze EUROPA FORUM zorganizowało w ostatni czwartek spotkanie, poświęcone  tematowi Energia 2.0 – Przyszłość instalacji energetycznych w transformacji rynku. Odbyło się ono w w hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu. Od prelegentów można było się dowiedzieć między innymi czym jest wielokrotnie przywoływana w mediach i wypowiedziach polityków transformacja energetyczna. Nie zabrakło ciekawych informacji czym jest transformacja energetyczna. A to przecież przejście do zrównoważonej gospodarki za pomocą odnawialnych źródeł energii, a jednocześnie oszczędzania energii oraz podnoszenia efektywności energetycznej, zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze EUROPA FORUM o przyszłości energetycznej

Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze EUROPA FORUM, przyszłość energetyczna

GOSPODARKA

Jak wiadomo energia ze źródeł odnawialnych obejmuje energię wiatru, biomasy (np. gazu wysypiskowego i biogazu), wodną, słoneczną (termiczną i fotowoltaiczną), energię geotermalną i pływów morskich. Według jednego z ekspertów biorących udział w czwartkowym spotkaniu źródła odnawialne mają służyć jako alternatywa dla paliw kopalnych (ropy naftowej, węgla, gazu ziemnego) i paliwa jądrowego (uranu), których całkowite zastąpienie jest ostatecznym celem transformacji. Ale główną rolę w transformacji  ma odegrać  oszczędzanie energii i poprawa efektywności energetycznej. To ważny temat zwłaszcza na zobowiązania Polski w temacie zmian energetycznych. Polityka energetyczna Polski zakłada m.in., że w 2030 r. udział OZE odnawialnych źródeł energii w końcowym zużyciu energii brutto wyniesie co najmniej 23 proc. – nie mniej niż 32 proc. w elektroenergetyce - głównie energia wiatrowa i fotowoltika, 28 proc. w ciepłownictwie, 14 proc. w transporcie. Po spotkaniu miały miejsce równie ciekawe rozmowy kuluarowe.


reklama
Fot. Komentatoreuropa.pl
Grudniowe spotkanie polsko- niemieckiego stowarzyszenia Europa Forum
reklama