POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Izrael zmasakrował Palestyńczyków: zabił 58, ranił 2771


/15.05.2018/ Niemiecka prasa na pierwszych stronach informuje o masakrze Palestyńczyków Süddeutsche Zeitung informuje o wielkich ofiarach. Niemiecka gazeta powołując się na palestyńskie ministerstwo zdrowia donosi, iż Izraelczycy zabili aż 58 Palestyńczyków. Liczba rannych jest wręcz niewyobrażalna, sięga aż 2771 ludzi. SZ przypomina również o 54 ofiarach palestyńskich, które zginęły z rąk izraelskich żołnierzy 30 kwietnia br. W proteście przeciwko krwawej polityce Izraela  Republika Afryki Południowej i Turcja odwołują swoich ambasadorów.

 Izrael za wszystko obciążył Hamas i zapowiedział, że dalej będzie strzelał do protestujących Palestyńczyków.

Według Frankfurter Allgemeine Zeitung Stany Zjednoczone zablokowały niezależne badanie przez specjalną międzynarodowe gremium maskary w Gazie. Gazeta powołała się na źródła dyplomatyczne. USA miały zablokować oświadczenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. W nim miało pojawić się żądanie niezależnego zbadania stosowania przemocy w Strefie Gazy. FAZ powołując się na izraelską gazetę

Reklama
„Haaretz“ nadpisał, że wśród dyplomatów w Nowym Jorku krążył projekt stanowiska wobec masakry na Bliskim Wschodzie. Frankfurter Allgemeine Zeitung pisze, że wolą Kuwejtu, autora projektu rezolucji, miał się również znaleźć akapit o żądaniu „niezależnego i transparentnego przebadania śmierci więcej niż 50 ludzi”. Według niemieckiej gazety USA użyły nacisku na inne państwa, aby taki zapis się nie znalazł.

Od 30 kwietnia 2018 wojsko izraelskie zabiło co najmniej 112 ludzi, a raniło wiele tysięcy. Opinia międzynarodowa bezczynie się przygląda masakrze Palestyńczyków.  Nawet ci co przy każdej innej okazji ochoczo, wiele mówią o zachodnich wartościach, o łamaniu prawa międzynarodowego i praw człowieka teraz nabrali wody w usta. A Stany Zjednoczone  stały się nawet bliskim partnerem w krwawej polityce Izraela.
Źródło: Süddeutsche Zeitung, Frankfurter Allgemeine Zeitung


Zobacz także:Budynki byłych Zakładów Cukierniczych „Miś” w Obornikach Śląskich
- filMMiejsca 2018