POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Frankfurter Allgemeine Zeitung: Co najmniej 37 Palestyńczyków zostało zabitych


/14.05.2018/ Jak podaje Frankfurter Allgemeine Zeitung zostało zabitych co najmniej 29 Palestyńczyków. Izrael krwawo rozprawił się z protestującymi Palestyńczykami w Strefie Gazy. Armia Izraela zabija nawet dzieci. Zginął 14 letni chłopiec. Jeszcze bardziej przerażająca jest liczba rannych ludzi. Niemiecka gazeta pisze, że od izraelskich kul zostało ranionych aż 1700 ludzi. FAZ podaje, że wśród rannych jest również dziennikarz. Ta brutalność Izraela nie miała precedensu już od dawna.   Niemiecka gazeta pisze, że to najgorszy zień od wielu lat.

Es ist damit der Tag mit den meisten Todesopfern seit dem Gaza-Krieg 2014. Die Bundesregierung zeigte sich besorgt über die jüngsten Entwicklungen”.

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung


Niemiecka gazeta pisze, że to dzień z największą liczbą ofiar od zakończenia wojny w Gazie w 2014 roku. Tragiczną sytuacją w Strefie Gazy jest zaniepokojony rząd federalny.

Świat bezczynie przygląda się rzezi jaka tam się dokonuje. Na to wygląda, że ani łamanie prawa międzynarodowego, ani deptanie praw człowieka - nie są powodem do stanowczej reakcji cywilizowanego świata na te przerażające wydarzenia.


Źródło: www.faz.net.


Zobacz także:
Trestno - filMMiejsca Maj 2018