POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

"Spiegel“: Setki ekstremistów zabiegają o azyl w RFN

/09.04.2018/ Federalny Urząd Kryminalny (BKA) uznaje obecnie 1560 mężczyzn i kobiet za osoby zagrażające bezpieczeństwu państwa lub odgrywające ważną rolę wśród ekstremistów. 362 osoby z tej grupy złożyły wniosek o azyl polityczny w Niemczech – wynika z odpowiedzi niemieckiego rządu na interpelację klubu parlamentarnego FDP.

Rząd w Berlinie tłumaczy, że duża liczba osób niebezpiecznych jest skutkiem ruchów migracyjnych będących następstwem wojen w Syrii i Iraku. Jak podkreśla „Spiegel”, władze krajów związkowych oraz rząd federalny starają się o szybszą niż dotychczas deportację osób niebezpiecznych.

reklama
Od zamachu terrorystycznego w Berlinie w grudniu 2016 roku, dokonanego przez migranta z Tunezji, ministrowie spraw wewnętrznych zarządzili natychmiastową deportację 13 osób. Dziesięć z nich opuściło już terytorium Niemiec. Władze uprawnione są do podjęcia takiej decyzji w przypadku szczególnego zagrożenia bezpieczeństwa RFN. 

Autor interpelacji, poseł FDP Stephan Thomae wezwał władze do bardziej konsekwentnych działań. „Nie wolno dopuścić, by liczba osób groźnych dla bezpieczeństwa nadal rosła, a liczba deportacji pozostawała na minimalnym poziomie” – powiedział. W latach 2015 i 2016 do Niemiec przyjechało ponad milion migrantów z zamiarem ubiegania się o azyl. W zeszłym roku ich liczba spadła do ok. 180 tys.

Wśród osób uznawanych przez policję za zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niemal co czwarta jest cudzoziemcem starającym się o azyl polityczny w Niemczech - podał w piątek „Spiegel”.Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/spiegel-setki-ekstremist%C3%B3w-zabiegaj%C4%85-o-azyl-w-rfn/a-43288964


  zzobacz także:   
  Staw w Jelczu-Laskowicach    - filMMiejsca -