POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Sekretarz stanu w niemieckim MSZ Michael Roth wygraża Polsce


Magdalena Marzec


/27.02.2018/ Niemiecki dyplomata oświadczył, że niemiecki rząd jest gotów do dalszych kroków w sporze o niezależność polskiego sądownictwa i niczego w tej kwestii nie wyklucza.
To jasna pogróżka ze strony wysokiego niemieckiego dygnitarza. Niemcy ciągle roszczą sobie prawa do mieszania się w wewnętrzne sprawy Polski.

„"W dalszym ciągu mamy nadzieję, że dojdziemy do rozsądnego rozwiązania. Ale jeśli to nie nastąpi, będziemy musieli rozmawiać także o dalszych środkach" - powiedział Roth i dodał: "Niczego nie wykluczamy". - mówił mediom.

reklamaNiemiecki dyplomata oznajmił, że "ostatnio odczuwa się pewne ocieplenie", ale ostatecznie liczą się nie obietnice, a konkretne czyny. Pierwszym sygnałem, że sprawy idą w tym kierunku mogłaby być gotowość Polski do konsekwentnego kontynuowania rozmów z Komisją Europejską- informuje niemiecka agencja dpa.


Według dpa Roth odniósł się konkretnie do uruchomienia przez Komisję Europejską wobec Polski procedury z artykułu 7 traktatu unijnego. Niemcy jednak ciągle chcą odgrywać rolę Besserwisserów. Jeśli to okaże się prawdą, a nie tylko pogróżkami,  oznacza to nieprzyjazne kroki Berlina wobec Warszawy.


Źródło: http://fakty.interia.pl


   ZobZobacz także    
  Wyburzanie dawnego „Polmozbytu” na ul. Kamiennej we Wrocławiu - filMMiejsca