Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
„Mitteldeutsche Zeitung": Dla Niemców większym zagrożeniem niż Putin jest Donald Trump

/15.06.2018/W związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej odbywającymi się w Rosji jedna z niemieckich gazet opublikowała ciekawe wyniki sondażu.  „Mitteldeutsche Zeitung" z Halle pisze, że „zwłaszcza wschodni Niemcy po dziesięcioleciach zalecanej przyjaźni z Rosją subtelniej wyczuwają, kiedy jest odwrotnie. Najnowsze sondaże, także pod wpływem wydarzeń związanych z USA, wskazują na zadziwiające,  wręcz szokujące wyniki. Aż 94 proc. Niemców uważa, że dobre relacje z Rosją są ważne. 83 proc. Niemców nie obawia się wschodniej potęgi. Najbardziej jednak zaskakują wyniki dotyczące dwóch światowych liderów: prezydentów Rosji i USA. Zaledwie 13 proc. naszych zachodnich sąsiadów jest przekonanych o tym, że to Putin zagraża pokojowi na świecie. Natomiast aż 79 proc. ankietowanych stoi na stanowisku, że to Donald Trump zagraża pokojowi. Te dane nie tylko dziwią, ale mogą wzbudzać niepokój.  


Źródło:  Mitteldeutsche Zeitung, www.dw.de

Zobacz także:reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

MOSTY UNIWERSYTECKIE WE WROCŁAWIU  - fotOMiejsca FM