POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Szef MSZ Niemiec: Nie ma wątpliwości, że obozy były niemieckie


/05.02.2018/ "Nasz kraj popełnił to zorganizowane masowe morderstwo. Pojedynczy kolaboranci niczego tutaj nie zmienią" - powiedział szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel.

- Nie ma najmniejszej wątpliwości, kto ponosi winę za obozy zagłady, kto nimi zarządzał i mordował w nich miliony europejskich Żydów, a mianowicie Niemcy – powiedział w Berlinie szef niemieckiego MSZ Sigmar Gabriel. – Nasz kraj, i nikt inny, popełnił to zorganizowane masowe morderstwo. Pojedynczy kolaboranci niczego tutaj nie zmienią – dodał Gabriel.

Szef dyplomacji Niemiec nawiązał do przyjętej przez obie izby polskiego parlamentu

reklama

nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia m.in. za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

Nieprzypadkowo były w Polsce

W swoim oświadczeniu Gabriel zaznaczył, że on sam przez 15 lat organizował i prowadził wyjazdy młodzieży do miejsc pamięci na terenie byłych obozów zagłady Auschwitz i Majdanek. - Nic nie było dla mnie tak jasne, jak fakt, że były to niemieckie obozy koncentracyjne, które nieprzypadkowo były w Polsce. Polska kultura miała zostać tak samo zgładzona, jak całe żydowskie życie. Trzy z ponad sześciu milionów zamordowanych Żydów pochodziło z Polski - podkreślił szef niemieckiego MSZ.Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/szef-msz-niemiec-nie-ma-w%C4%85tpliwo%C5%9Bci-%C5%BCe-obozy-by%C5%82y-niemieckie/a-42443635


ZOBACZ


Tajemnice Krupp Bertha Werke.   Część I „Fabryka”