POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Niemcy mają już dosyć uchodźców?  Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii zapowiedział całkowite wstrzymanie kwaterowania w Cottbus nowych uchodźców

Ireneusz Kowalski

/22.01.2018/ Jak informuje portal Interia władze wschodnioniemieckiego Cottbus, drugiego co do wielkości miasta w niemieckiej Brandenburgii, nie radzą sobie z problemem uchodźców. Mieszkańcy mają już też najwyraźniej powyżej dziurek w nosie polityki Berlina wobec imigrantów. Setki mieszkańców demonstrowały przeciwko agresji ze strony azylantów.
Interia donosi, że
w ostatnim tygodniu doszło w Cottbus do dwóch poważnych incydentów. Przed jednym z centrów handlowych, grupa młodocianych Syryjczyków groziła nożem niemieckiemu małżeństwu. Ale najbardziej kuriozalny wydaje się powód napaści Syryjczyków. Otóż tłumaczą się, że napadli za rzekomo okazany im brak szacunku. Jakby to nie wystarczyło - to zaledwie kilka dni później Syryjczyk zamieszany w tę napaść zranił kilkakrotnie nożem 16-letniego Niemca.


reklama
Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schröter zapowiedział całkowite wstrzymanie kwaterowania w Cottbus nowych uchodźców. Pomimo tej deklaracji, w ostatni weekend setki mieszkańców protestowało w centrum miasta przeciwko rosnącej agresji ze strony migrantów i bezczynności władz. Poziom napięcia i agresji wzrasta, również w Niemczech. Świadczy o tym również fakt, że nawet po demonstracji doszło do kolejnych starć pomiędzy grupami niemieckich nastolatków i syryjskich azylantów. Młodzi Niemcy, wykrzykiwali w stronę Syryjczyków: "Precz z cudzoziemcami". Uchodźcy z kolei atakowali gazem łzawiącym.

W stutysięcznym Cottbus mieszka obecnie ponad trzy tysiące uchodźców, większość z nich to młodzi Syryjczycy. Władze zapowiadają w najbliższym czasie wysłanie do miasta dodatkowych sił policyjnych.

Nie da się ukryć już, że polityka Komisji Europejskiej i Merkel w sprawie migracji z krajów islamskich ponosi na naszych oczach fiasko. Władze Niemiec i UE wpędziły nie tylko mieszkańców Cottbus, ale i pozostałych Europejczyków w niezłe tarapaty. Ideologia niestety znów zwyciężyła ze zdrowym rozsądkiem.   

Źródło: http://fakty.interia.pl