SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Bezwzględna kara dla 89-letniej negacjonistki

Robert Kwiecień

/29.11.2017/ Sąd w Detmoldzie unieważnił wyroki sądów niższych instancji i skazał 89-letnią negacjonistkę na 14 miesięcy pozbawienia wolności. Nie miał ani litości, ani względów na podeszły wiek kobiety.

W postępowaniu apelacyjnym jakie miało miejsce w Sąd Krajowy w Detmoldzie skasował wyroki sądów grodzkich w Detmoldzie i Bad Oeyenhausen ws. 89-letniej Ursuli Haverbeck. Ona odwołała się ona od wyroków kilku sądów pierwszej instancji. Sąd grodzki w Detmoldzie skazał ją do na 8 i 10 miesięcy więzienia za podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym. Sąd krajowy nie miał dla 89 latki litości i orzekł obecnie nowy wymiar kary: pozbawienia wolności na 14 miesięcy. Sedzia argumentował ogłaszanie kary dla starszej kobiety tym, że wypowiedzi Haverbeck wykraczają daleko poza to, co uznane jest za podstawowe prawo do wolności przekonań.

reklama

Haverbeck w liście wysłanym do burmistrza Detmold i w innych skopiowanych pismach negowała Holokaust. Niemiecki sąd uznał, że poglądy wyrażane na piśmie, w liście nie są publicznym negowaniem Holocaustu i nie można udowodnić, że Haverbeck sama przefaksowała to pismo do gazety. Wyrok sądu nie jest jeszcze prawomocny. Obrońcy Haverbeck zapowiedzieli, że skierują sprawę do Wyższego Sądu Krajowego w Hamm. Adwokaci domagali się uniewinnienia oskarżonej, powołując się na jej prawo do wyrażania poglądów. Oczywiście poglądy oskarżonej 89 latki ssą niepoprawne. Nie ulega wątpliwości, że to co ona głosi jest moralnie naganne. Sad w Niemczech nie kierując się względami humanitarnymi wobec blisko 90 letniej osoby chce ją wtrącić do wiezienia W przypadku zbrodniarzy komunistycznych, którzy są równie w podeszłym wieku słyszy się zgoła co innego. Że są za starzy, że ze względu na wiek nie wolno ich pociągać do odpowiedzialności. Jak widać nie ma takiego samego traktowania, jeśli chodzi o głoszących skrajne i niezbyt mądre, ale inne poglądy. Tych można ścigać i wsadzać do więzienia, bez względu na wiek. Niepisana zasada równi i równiejsi na przykładzie ten negacjonistki jest dość widoczna.  reklama
reklama
reklama
banner ogolny Image Banner 300 x 600
oponytanio.pl
dni dd_750x200