GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Biznes na trójstyku granic. KARR kojarzy partnerów handlowych


/23.11.2017/Przedstawiciele 150 firm z Polski, Niemiec i Czech spotkają się na 24. Forum Kooperacji Firm, które jak co roku organizuje Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z Jeleniej Góry. Wydarzenie objął honorowym patronatem marszałek Cezary Przybylski. W tym roku spotkanie zaplanowano na 29 listopada. Odbędzie się w hotelu Blue Mountain Resort w Szklarskiej  Porębie.

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm jest niezwykłą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. To cenne szczególnie dla firm, które dotąd nie mają doświadczenia we współpracy z partnerami z zagranicy. KARR znacząco im to ułatwi.

- Zapewniamy biznesowe doradztwo i tłumaczy. Udział w Forum jest dla przedsiębiorców całkowicie bezpłatny – zachęca  Piotr Miedziński, prezes zarządu KARR. – Organizację spotkania współfinansuje Unia Europejska. Projekt „InnoCoopPolSax“ ma za zadanie pobudzać innowacyjność gospodarczą na pograniczu polsko-saksońskim - dodaje prezes Miedziński.

reklama














Jego zdaniem Forum to najefektywniejszy instrument służący do poznawania biznesowych partnerów. Statystyki i opinie przedsiębiorców potwierdzają tę skuteczność.

W ciągu prawie ćwierćwiecza organizacji Forum wzięło w nim udział ponad 3 tysiące firm. Chętnie uczestniczą w nim m.in. przedstawiciele jeleniogórskich Zakładów Metalowych - Ładziński i spółki Prokostal.

- Wielokrotnie mieliśmy możliwość poznania bardzo ciekawych partnerów. Te kontakty niejednokrotnie przełożyły się na owocne rozmowy biznesowe. Z niemiecką firmą Werner współpracujemy do dzisiaj – mówi Zbigniew Ładziński, przedsiębiorca z Jeleniej Góry.

Listopadowe Forum w Szklarskiej Porębie podzielono na dwie części. Pierwsza – seminaryjna, poświęcona będzie m.in. omówieniu stanu polsko-saksońskich i polsko - czeskch stosunków gospodarczych. Wśród prelegentów znaleźli się: Barbara Meyer, dyrektor wydziału ds. Przemysłu, Średniej Przedsiębiorczości i Innowacji w Saksońskim Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Transportu oraz Jarosław Strejczek radca minister, zastępca Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej, kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego.

Część druga to spotkania biznesowe. Przyjęto na nich zasadę, że uczestnicy Forum sami decydują, z kim chcą nawiązać kontakt. Selekcję ułatwia elektroniczny system rejestracji z charakterystykami firm biorących udział w spotkaniach. Organizatorzy zapewniają przedsiębiorcom pomoc tłumaczy języków: czeskiego i niemieckiego.





Źródło:  tekst i foto Materiał prasowy KARR S.A.


reklama
reklama
reklama